پیام خوزستان

آخرين مطالب

هلال احمر 1359 زائر اربعین را در شلمچه و چذابه درمان سرپایی کرد سياسي

هلال احمر 1359 زائر اربعین را در شلمچه و چذابه درمان سرپایی کرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: یک هزار و 359 زائر اربعین حسینی در پنج روز گذشته در پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر این استان در مسیر 2 مرز شلمچه و چذابه درمان سرپایی شدند.

علی خدادادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ازتاریخ 13 تا 17 مهر جاری 515 زائر در مسیر مرز شلمچه و 884 زائر در مسیر مرز چذابه در پایگاه های امداد و نجات هلال احمر درمان سرپایی شدند.
وی گفت: همچنین در این مدت یک هزار و 132 نفر به پایگاه های سلامت هلال احمر مراجعه ، و وضعیت قند و فشار خون خود را بررسی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه زائران در صورت احساس هرگونه بیماری به پایگاه های امداد و نجات هلال احمر مراجعه کنند ادامه داد: همچنین در این مدت 16 نفر برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.
خدادادی افزود: در ایام اربعین امسال حوادث و مناطق مختلف 2 مسیر چذابه و شلمچه به صورت تصویری توسط هلال احمر خوزستان رصد می شود تا در صورت وقوع حادثه احتمالی، امدادگران در محل حاضر شوند.
بر اساس گزارش ایرنا درآیین پیاده روی اربعین امسال 33 پایگاه امدادی در مسیرهای 2 مرز چذابه و شلمچه برپا شده است. همچنین 27 درمانگاه سیار نیز توسط هلال احمر در عراق ایجاد شده است.
در اربعین پارسال حدود 800 هزار زائر حسینی از 2 مرز چذابه و شلمچه در خوزستان، عازم عراق شدند.
7158 /6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield