پیام خوزستان

آخرين مطالب

1921 نفر در درمانگاه صحرایی شلمچه خدمات درمانی دریافت کردند سياسي

1921 نفر در درمانگاه صحرایی شلمچه خدمات درمانی دریافت کردند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - سخنگوی ستاد اربعین دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: یک هزار و 921 نفر، از آغاز خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (15 مهر) تاکنون با مراجعه به در درمانگاه و بیمارستان صحرایی شلمچه خدمات درمانی دریافت کردند

دکتر امین منصور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد:یک هزار و 196 نفر به صورت سرپایی مداوی و 473 نفر نیز به صورت موقت در بیمارستان صحرایی بستری و پس از دریافت درمان لازم مرخص شدند.
وی افزود: 43 بیمار نیز برای درمان تکمیلی به بیمارستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان اعزام شدند.
منصور، به استقرار ماما برای ارایه خدمات مامایی به زنان باردار اشاره کرد و گفت: 209 زن نیز در این مدت با مراجعه به درمانگاه صحرایی اربعین خدمات مامایی و مراقبت از زنان باردار دریافت کردند.
وی به استقرار پزشک عمومی و پزشک طب اروژانس در درمانگاه اربعین حسینی به منظور ارایه خدمات به زائران اربعین اشاره کرد و افزود: 15 کدآمبولانس از دانشکده علوم پزشکی آبادان و 25 کد آمبولانس از استان های معین در مسیر 15 کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرز شلمچه جانمایی و مستقر شده اند.
اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد 396 هزار و 672 زائر ایرانی و 138 هزار و 470 نفر زائر خارجی بودند.
شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر از گذرگاه های مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت 2 گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در خوزستان که از چند روز پیش به تدریج آغاز شده با آغاز ماه صفر شتاب گرفته است.
3015/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield