پیام خوزستان

آخرين مطالب

از ظرفیت‌های محلی برای فرهنگ صلح و سازش استفاده شود شهرستان ها

از ظرفیت‌های محلی برای فرهنگ صلح و سازش استفاده شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- میثم سخنور افزود: امسال با استفاده از تلاش شوراهای حل اختلاف یک پرونده قتل و پارسال نیز چهار پرونده قتل به صلح و سازش اندیمشک ختم شد.

وی بیان کرد: استفاده از معتمدین و ریش سفیدان در صلح و سازش بسیار موثر بوده و از وقوع حوادث تلخ جلوگیری و عاملی برای تقویت روابط حسنه و سازش است.

وی گفت: مهمترین تلاش مجموعه قضایی کاهش پرونده‌های قضایی، امنیت بیشتر و اعتمادسازی عمومی است و در این راستا مشارکت عمومی مردم ضرورت دارد.

سخنور اظهار کرد: در هر شهرستان کارگروهی متشکل از شوراهای حل اختلاف ، معتمدین ، رئیس دادگستری و دادستان می‌تواند با تلاش برای ایجاد صلح و سازش در پرونده های مختلف بستر امنیت بیشتر را در جامعه فراهم کند که این مهم در شهرستان اندیمشک به خوبی جوابگو بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک بر ضرورت تقویت شوراهای حل اختلاف تاکید کرد و افزود: دهها پرونده در زمینه‌های مختلف دیگری از جمله ضرب و جرح ، نفقه ، فسخ نکاح، انتقال سند ،خیانت در امانت، قدرت نمایی، افترا و غیره با تلاش این مجموعه در سالجاری باصلح و سازش مختومه شده است.

سخنور افزود: در شرایطی که هجمه های دشمنان نظام اسلامی برای ایجاد ناامنی و شکاف بین مردم بیشتر شده ، باید با همدلی و تلاش مضاعف برای ناکامی دشمن تلاش کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield