پیام خوزستان

آخرين مطالب

کیانوش رستمی:

دوباره می توانم در دنیا با همه رقابت کنم/مسیر را برایم حفظ کنید ورزشي

دوباره می توانم در دنیا با همه رقابت کنم/مسیر را برایم حفظ کنید
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - وزنه بردار دسته 96 کیلوگرم تیم‌ملی با بیان این که اگر به من کمک نکنند، مدال المپیک در کار نیست و دیگر کیانوش رستمی نداریم، گفت: 15 سال است که در اوج هستم و در 96 کیلوگرم نیز دوباره می‌توانم در دنیا با همه رقابت کنم، پس مسیر را برایم حفظ کنید.

کیانوش رستمی درباره حضور در هفته اول لیگ برتر وزنه‌برداری کشور که در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: از مسابقات جهانی تاکنون هنوز یک هفته هم نگذشته است ولی باتوجه به قراردادی که با تیم ایران مال برای لیگ برتر داشتم و براساس حس مسوولیتم برای شرکت در مسابقات در اهواز حضور پیدا کردم. نگذاشتم آمادگی بدنی‌ام از دست برود و تلاش کردم روی یک روال آن را حفظ کنم. پس از این که در حرکت یک ضرب مسابقات جهانی، آرنج دستم آسیب دید، تلاش کردم شرایطم بهتر شود تا تمریناتم را ادامه دهم.
وی ادامه داد: در لیگ برتر توانستم 170 کیلوگرم و 215 کیلوگرم را به ترتیب در یک ضرب و دو ضرب به ثبت برسانم که بالا بردن این وزنه‌ها برای خودم خیلی امیدوارکننده بود زیرا فکر نمی‌کردم که بتوانم وزنه بزنم. حتی به یکی دو وزنه دیگر نیز برای تست بدنم حمله کردم و دیدم شرایط بدنی‌ام در آمادگی خودش باقی مانده است.
*وظیفه فدراسیون است که اسامی ما را برای مسابقات رد کند
این وزنه‌بردار در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود، با توجه به این که ایتالیا و سوییس درخواست شما را برای شرکت در مسابقات گزینشی المپیک نپذیرفته‌اند، شما احتمالا المپیک توکیو را از دست خواهید دادید؟ گفت: وظیفه ما برابر فدراسیون وزنه برداری این است که تمرینات مان را انجام دهیم و بدن‌مان شرایط خوبی داشته باشد و بقیه مسایل به فدراسیون مربوط می شود. وظیفه فدراسیون است که اسامی ما را برای مسابقات رد کند و تمام کارهای سایت فدراسیون جهانی و تمام برنامه ها را رصد کند و جلو ببرد. من به شخصه در این کار هیچ مسوولیتی ندارم و در خصوص ثبت نام در سایت جهانی نیز چیزی نمی دانم و چیزی هم به ما یاد نداده‌اند.
*کیانوش رستمی را از دست بدهیم، چه کسی را جایگزین کنیم؟
وی افزود: فدراسیون باید اسم من را برای این مسابقات رد کند و از فدرسیون انتظار دارم به عنوان یک ایرانی این کار را برای من انجام دهد تا بتوانم در المپیک شرکت کنم و پرچم ایران را به اهتزاز درآورم. ما تمام تلاش‌مان وزنه زدن است و در قبال کارهای دیگر وظیفه ای نداریم و اصلا خودمان را قاطی این موارد هم نمی کنیم. باید اتفاقات خوبی بیفتد. اگر کیانوش رستمی را از دست بدهیم، قرار است چه کسی را جایگزین کنیم؟ اگر کیانوش و سیدعلی حسینی را از دست دهیم چه کسی می خواهد مدال کسب کند؟ ما ورزشکاران خیلی خوبی داریم ولی در حال حاضر وزنه برداری ایران به ستاره هایی نیاز دارد که بتوانند در المپیک افتخارآفرینی کنند.
*نمی‌دانم چه طور شرایط برای سهراب مرادی خوب است ولی برای من نه!
رستمی عنوان کرد: من تا به امروز در سه مسابقه گزینشی المپیک شرکت کرده‌ام؛ در یکی از مسابقات آزمایش دوپینگ دادم و در دو مسابقه نیز حضور پیدا کرده ام ولی سهراب مرادی فقط در یک مسابقه شرکت کرده است. من نمی دانم چه طور شرایط برای او خوب است ولی برای من خوب نیست. چطور او می تواند به مسابقات برود ولی من نمی توانم؟ به نظرم این موضوع معقول نیست. من در جدول امتیازی جزو شش نفر اول ایران هستم و چیزی کم و کسر ندارم که بگویند شما امتیاز نیاوردی. خیلی از ورزشکاران در همین مسابقات جهانی آمدند و آزمایش دوپینگ دادند و رفتند.
*نباید مدال‌های کیانوش را فراموش کنیم
وی افزود: درست است در جهانی نتیجه نگرفتم ولی با اقتدار آزمایش دوپینگ دادم و پاکی خودم را ثابت کردم. من در مسابقات جام فجر و تایلند شرکت کردم و مدال طلا را کسب کردم. این که در جهانی مدال نگرفتم، مبنا نیست که کیانوش رستمی به درد نمی خورد. ما نباید این قدر بی معرفت باشیم و مدال های کیانوش را فراموش کنیم. من 9 بار روی سکوی دنیا ایستاده ام. کدام ورزشکار را با این مدال ها داریم. پس چرا رستمی را حفظ نکنیم؟
*رییس فدراسیون جهانی گفت که مسابقات ایتالیا، گزینشی المپیک نیست
ملی‌پوش دسته 96 کیلوگرم گفت: گویا فدراسیون به من گفته بود که باید به مسابقات ایتالیا بروم که من خودم به رییس فدراسیون جهانی پیام دادم و گفت که این مسابقات جزو مسابقات گزینشی المپیک نیست. البته من فقط نباید به مسابقات سوییس بروم و تا پایان سال میلادی زمان دارم و تا آن زمان نیز شاید 10 مسابقه وجود دارد. چرا باید فقط به مسابقات ایتالیا و سوییس بپردازیم؟ چرا باید وقت مان را روی این دو مسابقه هدر دهیم و از طرف دیگر عقب بیفتیم. پس باید حرفه‌ای‌تر باشیم. من منتظرم فدراسیون کارهای خود را انجام دهد و تابع دستور فدراسیون هستم. آقای علی مرادی با ارتباطاتی که دارد صد درصد این کار را انجام می دهد و ما هم زیر نظر او کارها را انجام می دهیم تا دوباره برای ایران افتخارآفرینی کنیم.
*هنوز استرس اتفاقات جهانی را دارم و می‌ترسم
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید اگر مسابقات جهانی را با انتخاب وزنه کمتر شروع می کردید، در ادامه کار را با شرایط بهتر ادامه می دادید؟ عنوان کرد: من در تمرینات، در یک ضرب 190 کیلوگرم و در دوضرب 230 کیلوگرم را زده بودم ولی برخی خبرنگاران، مردم را به این سمت بردند که کیانوش خوب کار نکرد ولی همه در جریان باشید که من پنج دقیقه روی صحنه مسابقات جهانی معطل شدم و من را از نظر ذهنی به هم ریختند. همین دیروز که در لیگ برتر مسابقه دادم، آنقدر شرایط ذهنی من را آشفته کرده بودند که بازهم استرس آن روزها در ذهنم بود و و واقعا هنوز هم می‌ترسم. این موضوعات روی من تاثیر گذاشته است و پس از مسابقات جهانی شاید دو ساعت هم درست و حسابی نخوابیده باشم.
*هر روز باید برای همه توضیح دهم
رستمی افزود: هر روز باید برای همه توضیح دهم. من تمام تلاشم را کردم و با تمام وجود رفتم. چرا ورزشکارن دیگر نتوانستند در اوزان المپیکی با اقتدار جلو بیایند؟ چرا همه می گویند کیانوش رستمی خراب کرد؟ چه کسی می توانست در مسابقات جهانی این قدر با اقتدار روی صحنه بیاید؟ به صورتی که تمام دنیا از آن بترسند و متوجه شوند که ورزشکار ایرانی جزو بهترین های دنیا است؟ وزنه بردار قطری وقتی پشت صحنه مسابقاتم را دید، ترسیده بود ولی واقعا شرایط برای من مهیا نشد و فدراسیون جهانی وقت من را خراب کرد و من بهم ریختم. نمی دانستم باید چه کار کنم. چطور می توانستم دوباره پرچم ایران را به اهتزار دربیاورم. من می خواستم رکورد جهان را تغییر دهم و طلا بگیرم ولی همه چیز بهم خورد.
*مسیر را برایم حفظ کنید
وی گفت: من تابع دستور رییس فدراسیون هستم و آقای مرادی نیز مسیر را برای من باز کند تا بتوانم با آرامش به المپیک بروم، نه این که مثل الان که با شما در حال صحبت هستم، این قدر تپش قلبم بالا باشد و بهم ریخته باشم. چرا همه چیز را درمورد کیانوش رستمی فراموش کرده‌ایم؟ من از خبرنگاران و اصحاب رسانه واقعا می خواهم به من کمک کنند. اگر به من کمک نکنند واقعا مدال المپیک هم در کار نیست و دیگر کیانوش رستمی نداریم. من 15 سال است که در اوج هستم و هیچ ورزشکاری را به این صورت نداشته‌ایم که افت کند و دوباره برگردد. من در 96 کیلوگرم دوباره می توانم در دنیا با همه رقابت کنم. یک زمانی بدنم جا نیفتاده بود ولی امروز دوباره می توانم. پس مسیر را برایم حفظ کنید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

‌کسانی از استقلال خوزستان ایراد می‌گیرند که آن‌ها را نمی‌شناسم

پیوستن فوتسالیست خوزستانی به لیگ عراق

اهواز، میزبان فرنگی‌کاران کشور در لیگ برتر کشتی

راه‌اندازی هندبال با ویلچر برای اولین‌بار در خوزستان

استارت نفت‌آبادان برای تکرار قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور

کبابی:‌ کشتی خوزستان نیاز به محبت دارد

مساعدت مالی استانداری برای رفع مشکلات باشگاه نفت آبادان

برد فولاد در سه پرونده کمیته استیناف

مسئولیت میزبان نشدن ماهشهر از جام‌جهانی کشتی بر عهده وزارت ورزش و فدراسیون است

مسوولیت عدم میزبانی ماهشهر از جام‌جهانی کشتی بر عهده وزارت ورزش و فدراسیون است

گلمرادی: ‌از طریق وزیر ورزش پیگیر میزبانی ماهشهر از جام جهانی کشتی خواهم بود

نایب‌قهرمانی خوزستان در مسابقات فیزیک کلاسیک کشور

قهرمانی خوزستان در مسابقات کشتی فرنگی کشور

دومین تساوی متوالی استقلال خوزستان در لیگ یک

روز خوب نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور

شکست آویسا خوزستان در گام نخست لیگ برتر فوتبال بانوان کشور

ذوالنور: گام چهارم برجامی را هم برمی‌داریم

همسر کاووس سیدامامی از ایران رفت

پیوستن رفیعی پور به لیگ فوتسال اندونزی

دبیر: تلاش می کنیم میزبانی جام جهانی فرنگی را از دست ندهیم

تلاش فدراسیون برای رفع موانع میزبانی ماهشهر از جام جهانی کشتی فرنگی

بازگشت تارتار به مسجدسلیمان

رنگرز: الگوی جدیدی برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور طراحی می شود

مانع بر سر میزبانی ماهشهر از جام جهانی فرنگی/ دبیر: مربوط به فدراسیون قبلی است

دبیر: مربوط به فدراسیون قبلی است

پرداخت پول بازیکنان نفت و احتمال بازگشت تارتار به مسجدسلیمان

بی پولی، تمرینات نفت آبادان را تعطیل کرد

لاریجانی، کرسی ناطق را به او بازمی‌گرداند؟

20 درصد از مطالبات بازیکنان نفت واریز شد/تارتار بر می گردد؟

طرحِ تحریم‌های پیشنهادی علیه ترکیه در آمریکا

کاروان دوچرخه سواران اربعین مسیر استهبان - چذابه را رکاب زد

فینالیست‌های مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور مشخص شدند

تارتار فسخ رسمی نداشته است/ پرداخت 20 درصد از قرارداد بازیکنان تا امشب

تارتار با نفت‌مسجدسلیمان فسخ کرد

دانش آموزان نابینا خوزستانی صاحب زمین بازی شدند

حضور بانوی خوزستانی در مسابقات پیست قهرمانی آسیا

تلاش آویسا خوزستان برای حضور موفق در لیگ برتر

منتظر نظر نکونام درباره مهاجم هستم/ صحبت‌های مجیدی را نشنیدم

بوکسورهای ایرانی در قهرمانی آسیا شانس مدال هستند

سه خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال جوانان

ورزشکاران خوزستانی مسیر اهواز تا کربلا را روپایی می‌زنند

جنجال در مجلس؛ قهر یک نماینده بر سر میکروفن

رقابت خوزستانی‌ها در انتخابی تیم‌ملی پرورش‌اندام

نصیریان‌دوست: تارتار به قراردادش پایبند باشد و به مسجدسلیمان برگردد

علت جدایی تارتار؛ مشکلات شخصی یا پیشنهاد وسوسه‌کننده؟

رقابت فرنگی‌کاران کشور از فردا در بندرامام/بنا و رنگرز نظاره‌گر مسابقات

در حال اعزام به مسابقات جهانی هستیم اما هنوز پاداش جاکارتا را نگرفته‌ایم!

خداحافظی تارتار از مسجدسلیمان

در لیگ برتر به دنبال معرفی استعدادهای خوزستانی هستیم/به قهرمانی هم نگاه داریم

فولاد می‌تواند در رده‌های بالایی جدول قرار بگیرد/ آبادان روان بازی می‌کند