پیام خوزستان

آخرين مطالب

نایب‌رییس فدراسیون:

تشکیل کمیته انضباطی برای مجمع خوزستان/همچنان تمایل به راه‌اندازی بوکس بانوان داریم ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - نایب‌رییس خوزستانی فدراسیون بوکس از تشکیل کمیته انضباطی برای برخورد با خاطیان مجمع انتخاب رییس هیات خوزستان خبر داد و گفت: جدا از اعتراضاتی که صورت گرفت، فکر می‌کنم مجمع بوکس خوزستان یکی از تخصصی‌ترین و شفاف‌ترین مجامع سال‌های اخیر خوزستان بود زیرا نخبگان و افراد شایسته بوکس استان را در این مجمع داشتیم.

سیامک صالحی در ابتدا درباره حواشی مجمع انتخاب رییس هیات بوکس خوزستان، اظهارکرد: طبق آن چه من شنیدم مجمع با یکسری اعتراضات شروع شد که این موضوع با روح و پیام ورزش مغایرت دارد. اخلاق‌مداری از ارکان اصلی ورزش است و متاسفانه این مهم از سوی چند تن از دوستان رعایت نشد. وقتی یک مجمع برای انتخاب رییس هیات برگزار می‌شود تمام دوستان حاضر در مجمع باید تمرکز خود را بگذارند تا بهترین نفر برای ریاست هیات انتخاب شود و استان از توسعه یافتگی عقب نماند ولی متاسفانه در مجمع خوزستان بحث‌هایی به وجود آمد که بیشتر جنبه شخصی دارد. بهتر بود این دوستان اگر قصد مطرح کردن موضوعاتی را داشتند، در فضایی دیگر صحبت می‌کردند.
*تشکیل کمیته انضباطی برای مجمع بوکس خوزستان
وی در پاسخ به این سوال که تدابیر فدراسیون برای جلوگیری از تداوم چنین رفتارهایی در فضای بوکس چیست؟ گفت: در این زمینه با رییس فدراسیون صحبت کردیم و قرار شد برای رسیدگی به اتفاقاتی که در مجمع بوکس خوزستان رخ داد، کمیته انضباطی تشکیل شود و احکام صادره نیز اعلام خواهد شد. قطعا فدراسیون برخورد لازم را خواهد داشت زیرا اگر این کار صورت نگیرد، در مجامع دیگر نیز شاهد چنین رفتاری خواهیم بود.
*مجمع خوزستان از شفاف‌ترین مجامع بود
نایب‌رییس فدراسیون بوکس افزود: جدا از اعتراضاتی که صورت گرفت، فکر می‌کنم مجمع بوکس خوزستان یکی از تخصصی‌ترین و شفاف‌ترین مجامع سال‌های اخیر خوزستان بود زیرا نخبگان و افراد شایسته بوکس استان را در این مجمع داشتیم ولی ای کاش این حواشی پیش نمی‌آمد.
*آماده سازی خانه بوکس خوزستان تا یک ماه آینده
وی همچنین درباره روند آماده‌سازی خانه بوکس استان که کارهای بهسازی آن در زمان سرپرستی وی در هیات خوزستان آغاز شد نیز گفت: کار بهسازی با سرعت پیش می‌رود و تاکنون نزدیک به 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. طی صحبتی که با پیمانکار پروژه داشتم، اعلام کرد که خانه بوکس خوزستان تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود. جا دارد از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان که واقعا برای این پروژه وقت گذاشت و همچنین تمام مسایل و حواشی بوکس را رصد می‌کرد و به موقع به کار ورود کرد، قدردانی کنم. او به عنوان یک مدیر ورزشی قابل تقدیر است.
صالحی عنوان کرد: تکمیل خانه بوکس خوزستان می‌تواند بسیار به پیشرفت بوکس استان کمک کند زیرا باتوجه به خوابگاه و امکانات آن، می‌توانیم اردوی تیم‌های استان و حتی اردوی تیم‌ملی را در این‌جا برگزار کنیم.
*افراد شایسته از نگاه فدراسیون دور نخواهند ماند
وی درباره استفاده از ظرفیت بوکس خوزستان در ترکیب و کادرفنی تیم‌های ملی نوجوانان، امید و بزرگسالان، گفت: فدراسیون نگاه خوبی به بوکس خوزستان دارد، ضمن این‌که این مهم به واسطه توسعه بوکس خوزستان و شایستگی این افراد بوده است، البته در گذشته این شایستگی‌ها توسط خود استان خوزستان دیده نمی‌شد. وقتی یک مربی چند قهرمان به تیم‌ملی معرفی می‌کند، یعنی کار خود را بلد است و باید ارتقا پیدا کند و دیده شود. افراد شایسته از نگاه فدراسیون دور نخواهند ماند و فدراسیون از تمام ظرفیت بوکس کشور استفاده می‌کند.
*کادرفنی تیم‌ملی با سعه صدر پذیرای نقد کارشناسان است
نایب‌رییس فدراسیون بوکس درخصوص عملکرد تیم‌ملی و اظهارات مظاهری، کاپیتان سابق تیم‌ملی مبنی بر این‌که کسب تنها پنج پیروزی برابر بوکسورهایی از جمله فلسطین و چین تایپه پیشرفت نیست، عنوان کرد: آقای مظاهری از قهرمانان و کارشناسان این رشته است و نقد و نظر وی برای همه اهالی بوکس قابل احترام است. به کادر تیم‌ملی هم توصیه کرده‌ایم، چنان‌چه کارشناسان این رشته نقد می‌کنند با سعه صدر پذیرای آن بوده و آن قسمت از نقد و صحبت‌های کارشناسی که جنبه راهبردی در کارشان دارد را هم حتما استفاده کنند. مظاهری نیز تا مدتی پیش از اعزام تیم‌ملی به مسابقات جهانی، مربی تیم بود و اگر پیشرفتی حاصل شده، حاصل کار او و آقای احدی در تیم‌ملی و کادر فعلی تیم‌ملی است و اگر هم افتی بوده، بازهم حاصل کارِ کادرفنی قدیم و جدید تیم‌ملی است. البته در مجموع به نظرم کار بوکسورهای ایرانی در جهانی خوب بود. در هر صورت آقای مظاهری برای ما قابل احترام است و از هر دو کادرفنی جدید و قبلی تیم‌ملی بابت تلاش‌ها و زحمات‌شان قدردانی می‌کنم.
*بوکسورهای ایرانی با وجود کمبودها در جهانی خوش درخشیدند
وی درباره یکی از ایرادات وارده به عملکرد تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی مبنی بر عدم حضور در اردوهای تدارکاتی بین‌المللی پیش از اعزام، گفت: باتوجه به بودجه فدراسیون نتوانستیم بازی تدارکاتی خوبی برای تیم برگزار کنیم. به هر حال مجبوریم براساس داشته‌ها و بودجه‌مان، برنامه‌های تیم‌ملی را پیش ببریم. بوکسورهای ایرانی با وجود کمبودها خوش درخشیدند. تصمیم داریم پیش از مسابقات مقدماتی المپیک نیز تیم‌ملی را به مسابقات جام احمد کومرت اعزام کنیم و پس از این هم یک اردوی تدارکاتی مشترک با تیم ارمنستان و گرجستان در دستور کار است و احتمالا در ایران میزبان این اردو خواهیم بود.
* فدراسیون تمایل به راه‌اندازی بوکس بانوان دارد
صالحی همچنین درباره راه‌اندازی بوکس بانوان، عنوان کرد:‌ در این زمینه پیشرفتی حاصل نشده است. فدراسیون پیشنهادات خود را به وزارت ورزش ارائه داده است و منتظر پاسخ و نظر وزارت هستیم زیرا آن‌ها باید موضوع را بررسی و کارشناسی کنند. اگر بوکس ایران تا دو یا دو سال و نیم دیگر راه‌اندازی نشود در معرض محرومیت قرار می‌گیریم. امیدوارم این اتفاق نیفتد و شرایط لازم فراهم شود. فدراسیون همچنان به راه‌اندازی بوکس بانوان تمایل دارد. یکسری از خانم‌ها که تعدادشان هم بسیار است، به صورت غیرقانونی به بوکس می‌پردازند که این یک خطر است و این را به اطلاع وزارت ورزش هم رسانده‌ایم و امیدوارم وزارت ورزش تمهیدات لازم را در این زمینه بیاندیشد.
وی در پایان، عنوان کرد: جا دارد از دکتر بمانی، سرپرست سابق هیات بوکس خوزستان که در این مدت زحمات بسیاری کشید، قدردانی کنم. او در مدتی که مسوولیت را برعهده داشت خیلی مدبرانه کار را کنترل و پیش برد. از مدیرکل ورزش خوزستان هم که همیشه همراه بوکس استان است، تشکر می‌کنم. اگر موفقیتی وجود دارد نقش آقای حیدری بسیار پررنگ است و یکی از عواملی که به خوزستان برای رسیدن به قهرمانی بوکس ایران پس از 22 سال انگیزه داد، آقای حیدری بود.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افزایش نظارت بهداشتی بر شرکت‌های تولیدی دزفول

طرح کنترل ورودی و خروجی خوزستان تا 21 فروردین اجرا می شود

کاهش تردد جاده‌ای با اجرای کنترل مبادی ورودی و خروجی در خوزستان

ورودی و خروجی‌های شهر اهواز تحت کنترل شدید است

ورودی های شهرستان باوی بسته شد

واحدهای صنفی متخلف در اهواز یک ماه پلمب می‌شود

معاون سپاه ولیعصر(عج): بدون همکاری مردم ویروس کرونا در خوزستان ماندگار است

بانک‌های باغملک تا 15 فروردین تعطیل شد

فرمانده انتظامی خوزستان: تردد بین شهری در استان کاهش یافت

بام شوشتر بر روی گردشگران بسته شد

کرونا مصرف بنزین در خوزستان را تا 40درصد کاهش داد

رییس پلیس‌راه خوزستان: هیچ ملاحظه ای در برخورد با خودروهای متخلف صورت نمی گیرد

اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی در جزیره کیش

2100 هکتار از اراضی ملی به منابع طبیعی خوزستان اعاده شد

محور شوشتر - اهواز بسته شد

مسیر خروجی اهواز به سمت شهرستان باوی مسدود می‌شود

طغیان بهمنشیر در آبادان سیل بند حاشیه رودخانه را شکست

واکنش شرکت توسعه نیشکر به اظهارات رییس سازمان صمت خوزستان

تلاش نیروهای بسیج و سپاه آبادان برای ضد عفونی معابر

آغاز عملیات مسدود کردن مسیرهای پرتردد ایذه

دندانپزشکان خوزستان کمیته کمک‌رسانی در کرونا تشکیل دادند

نجات جان چوپان مفقود شده در ارتفاعات کوهستانی اندیکا

حبس در انتظار کاسبان متخلف اهوازی

کرونا جان آتش‌نشان اهوازی را گرفت

پالایشگاه‌های نفت جهان تعطیل می‌شوند

اعمال سختگیری‌ها در شهر "قرمز" اندیمشک برای مقابله با کرونا

برخورد مرگبار دو خودرو در ایذه

ادامه فعالیت پست‌های تب‌سنجی در ورودی شهرها

غربالگری کرونایی بیش از 4 هزار نفر توسط دانشگاه صنعتی دزفول

انتصاب سرپرست آموزش و پرورش عشایر خوزستان

منصوری : المپیاد ملی کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی بر گزار می شود

با موافقت شریعتمداری ؛ پروانه کار اتباع خارجی تمدید شد

سامانه بارشی تا دوشنبه بر خوزستان حاکم است

سقوط آزاد تقاضای جهانی نفت خام

ریاض مذاکره با مسکو درباره توافق جدید اوپک پلاس را رد کرد

ثبت تاکنون 93 بیمار مبتلا به کرونا در شمال غرب خوزستان

نجات چوپان مفقود در ارتفاعات اندیکا

مصرف بیش از 3 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در کردستان

ثبت تاکنون 631 مورد ابتلا به کرونا در خوزستان

خرید شب عید، دلیل جهش ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان

سانحه رانندگی در ایذه یک کشته و چهار مصدوم برجا گذاشت

شناسایی 21 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان

تعداد مبتلایان به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول به 93 نفر رسید

عامل تیراندازی در شهرستان کارون دستگیر شد

چنگ اندازی کرونا بر تورهای صیادان آبادان و خرمشهر

غربالگری بیش از چهار هزار نفر در دانشگاه جندی شاپور دزفول

21 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شد

تولید ماسک در حرم علی ابن مهزیار اهواز

تردد بین شهری در خوزستان ممنوع است

مشکل تغییر طعم آب چهار روستای ایذه برطرف شد