پیام خوزستان

آخرين مطالب

نایب‌رییس فدراسیون:

تشکیل کمیته انضباطی برای مجمع خوزستان/همچنان تمایل به راه‌اندازی بوکس بانوان داریم ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - نایب‌رییس خوزستانی فدراسیون بوکس از تشکیل کمیته انضباطی برای برخورد با خاطیان مجمع انتخاب رییس هیات خوزستان خبر داد و گفت: جدا از اعتراضاتی که صورت گرفت، فکر می‌کنم مجمع بوکس خوزستان یکی از تخصصی‌ترین و شفاف‌ترین مجامع سال‌های اخیر خوزستان بود زیرا نخبگان و افراد شایسته بوکس استان را در این مجمع داشتیم.

سیامک صالحی در ابتدا درباره حواشی مجمع انتخاب رییس هیات بوکس خوزستان، اظهارکرد: طبق آن چه من شنیدم مجمع با یکسری اعتراضات شروع شد که این موضوع با روح و پیام ورزش مغایرت دارد. اخلاق‌مداری از ارکان اصلی ورزش است و متاسفانه این مهم از سوی چند تن از دوستان رعایت نشد. وقتی یک مجمع برای انتخاب رییس هیات برگزار می‌شود تمام دوستان حاضر در مجمع باید تمرکز خود را بگذارند تا بهترین نفر برای ریاست هیات انتخاب شود و استان از توسعه یافتگی عقب نماند ولی متاسفانه در مجمع خوزستان بحث‌هایی به وجود آمد که بیشتر جنبه شخصی دارد. بهتر بود این دوستان اگر قصد مطرح کردن موضوعاتی را داشتند، در فضایی دیگر صحبت می‌کردند.
*تشکیل کمیته انضباطی برای مجمع بوکس خوزستان
وی در پاسخ به این سوال که تدابیر فدراسیون برای جلوگیری از تداوم چنین رفتارهایی در فضای بوکس چیست؟ گفت: در این زمینه با رییس فدراسیون صحبت کردیم و قرار شد برای رسیدگی به اتفاقاتی که در مجمع بوکس خوزستان رخ داد، کمیته انضباطی تشکیل شود و احکام صادره نیز اعلام خواهد شد. قطعا فدراسیون برخورد لازم را خواهد داشت زیرا اگر این کار صورت نگیرد، در مجامع دیگر نیز شاهد چنین رفتاری خواهیم بود.
*مجمع خوزستان از شفاف‌ترین مجامع بود
نایب‌رییس فدراسیون بوکس افزود: جدا از اعتراضاتی که صورت گرفت، فکر می‌کنم مجمع بوکس خوزستان یکی از تخصصی‌ترین و شفاف‌ترین مجامع سال‌های اخیر خوزستان بود زیرا نخبگان و افراد شایسته بوکس استان را در این مجمع داشتیم ولی ای کاش این حواشی پیش نمی‌آمد.
*آماده سازی خانه بوکس خوزستان تا یک ماه آینده
وی همچنین درباره روند آماده‌سازی خانه بوکس استان که کارهای بهسازی آن در زمان سرپرستی وی در هیات خوزستان آغاز شد نیز گفت: کار بهسازی با سرعت پیش می‌رود و تاکنون نزدیک به 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. طی صحبتی که با پیمانکار پروژه داشتم، اعلام کرد که خانه بوکس خوزستان تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود. جا دارد از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان که واقعا برای این پروژه وقت گذاشت و همچنین تمام مسایل و حواشی بوکس را رصد می‌کرد و به موقع به کار ورود کرد، قدردانی کنم. او به عنوان یک مدیر ورزشی قابل تقدیر است.
صالحی عنوان کرد: تکمیل خانه بوکس خوزستان می‌تواند بسیار به پیشرفت بوکس استان کمک کند زیرا باتوجه به خوابگاه و امکانات آن، می‌توانیم اردوی تیم‌های استان و حتی اردوی تیم‌ملی را در این‌جا برگزار کنیم.
*افراد شایسته از نگاه فدراسیون دور نخواهند ماند
وی درباره استفاده از ظرفیت بوکس خوزستان در ترکیب و کادرفنی تیم‌های ملی نوجوانان، امید و بزرگسالان، گفت: فدراسیون نگاه خوبی به بوکس خوزستان دارد، ضمن این‌که این مهم به واسطه توسعه بوکس خوزستان و شایستگی این افراد بوده است، البته در گذشته این شایستگی‌ها توسط خود استان خوزستان دیده نمی‌شد. وقتی یک مربی چند قهرمان به تیم‌ملی معرفی می‌کند، یعنی کار خود را بلد است و باید ارتقا پیدا کند و دیده شود. افراد شایسته از نگاه فدراسیون دور نخواهند ماند و فدراسیون از تمام ظرفیت بوکس کشور استفاده می‌کند.
*کادرفنی تیم‌ملی با سعه صدر پذیرای نقد کارشناسان است
نایب‌رییس فدراسیون بوکس درخصوص عملکرد تیم‌ملی و اظهارات مظاهری، کاپیتان سابق تیم‌ملی مبنی بر این‌که کسب تنها پنج پیروزی برابر بوکسورهایی از جمله فلسطین و چین تایپه پیشرفت نیست، عنوان کرد: آقای مظاهری از قهرمانان و کارشناسان این رشته است و نقد و نظر وی برای همه اهالی بوکس قابل احترام است. به کادر تیم‌ملی هم توصیه کرده‌ایم، چنان‌چه کارشناسان این رشته نقد می‌کنند با سعه صدر پذیرای آن بوده و آن قسمت از نقد و صحبت‌های کارشناسی که جنبه راهبردی در کارشان دارد را هم حتما استفاده کنند. مظاهری نیز تا مدتی پیش از اعزام تیم‌ملی به مسابقات جهانی، مربی تیم بود و اگر پیشرفتی حاصل شده، حاصل کار او و آقای احدی در تیم‌ملی و کادر فعلی تیم‌ملی است و اگر هم افتی بوده، بازهم حاصل کارِ کادرفنی قدیم و جدید تیم‌ملی است. البته در مجموع به نظرم کار بوکسورهای ایرانی در جهانی خوب بود. در هر صورت آقای مظاهری برای ما قابل احترام است و از هر دو کادرفنی جدید و قبلی تیم‌ملی بابت تلاش‌ها و زحمات‌شان قدردانی می‌کنم.
*بوکسورهای ایرانی با وجود کمبودها در جهانی خوش درخشیدند
وی درباره یکی از ایرادات وارده به عملکرد تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی مبنی بر عدم حضور در اردوهای تدارکاتی بین‌المللی پیش از اعزام، گفت: باتوجه به بودجه فدراسیون نتوانستیم بازی تدارکاتی خوبی برای تیم برگزار کنیم. به هر حال مجبوریم براساس داشته‌ها و بودجه‌مان، برنامه‌های تیم‌ملی را پیش ببریم. بوکسورهای ایرانی با وجود کمبودها خوش درخشیدند. تصمیم داریم پیش از مسابقات مقدماتی المپیک نیز تیم‌ملی را به مسابقات جام احمد کومرت اعزام کنیم و پس از این هم یک اردوی تدارکاتی مشترک با تیم ارمنستان و گرجستان در دستور کار است و احتمالا در ایران میزبان این اردو خواهیم بود.
* فدراسیون تمایل به راه‌اندازی بوکس بانوان دارد
صالحی همچنین درباره راه‌اندازی بوکس بانوان، عنوان کرد:‌ در این زمینه پیشرفتی حاصل نشده است. فدراسیون پیشنهادات خود را به وزارت ورزش ارائه داده است و منتظر پاسخ و نظر وزارت هستیم زیرا آن‌ها باید موضوع را بررسی و کارشناسی کنند. اگر بوکس ایران تا دو یا دو سال و نیم دیگر راه‌اندازی نشود در معرض محرومیت قرار می‌گیریم. امیدوارم این اتفاق نیفتد و شرایط لازم فراهم شود. فدراسیون همچنان به راه‌اندازی بوکس بانوان تمایل دارد. یکسری از خانم‌ها که تعدادشان هم بسیار است، به صورت غیرقانونی به بوکس می‌پردازند که این یک خطر است و این را به اطلاع وزارت ورزش هم رسانده‌ایم و امیدوارم وزارت ورزش تمهیدات لازم را در این زمینه بیاندیشد.
وی در پایان، عنوان کرد: جا دارد از دکتر بمانی، سرپرست سابق هیات بوکس خوزستان که در این مدت زحمات بسیاری کشید، قدردانی کنم. او در مدتی که مسوولیت را برعهده داشت خیلی مدبرانه کار را کنترل و پیش برد. از مدیرکل ورزش خوزستان هم که همیشه همراه بوکس استان است، تشکر می‌کنم. اگر موفقیتی وجود دارد نقش آقای حیدری بسیار پررنگ است و یکی از عواملی که به خوزستان برای رسیدن به قهرمانی بوکس ایران پس از 22 سال انگیزه داد، آقای حیدری بود.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

‌کسانی از استقلال خوزستان ایراد می‌گیرند که آن‌ها را نمی‌شناسم

پیوستن فوتسالیست خوزستانی به لیگ عراق

اهواز، میزبان فرنگی‌کاران کشور در لیگ برتر کشتی

راه‌اندازی هندبال با ویلچر برای اولین‌بار در خوزستان

استارت نفت‌آبادان برای تکرار قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور

کبابی:‌ کشتی خوزستان نیاز به محبت دارد

مساعدت مالی استانداری برای رفع مشکلات باشگاه نفت آبادان

برد فولاد در سه پرونده کمیته استیناف

مسئولیت میزبان نشدن ماهشهر از جام‌جهانی کشتی بر عهده وزارت ورزش و فدراسیون است

مسوولیت عدم میزبانی ماهشهر از جام‌جهانی کشتی بر عهده وزارت ورزش و فدراسیون است

گلمرادی: ‌از طریق وزیر ورزش پیگیر میزبانی ماهشهر از جام جهانی کشتی خواهم بود

نایب‌قهرمانی خوزستان در مسابقات فیزیک کلاسیک کشور

قهرمانی خوزستان در مسابقات کشتی فرنگی کشور

دومین تساوی متوالی استقلال خوزستان در لیگ یک

روز خوب نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور

شکست آویسا خوزستان در گام نخست لیگ برتر فوتبال بانوان کشور

ذوالنور: گام چهارم برجامی را هم برمی‌داریم

همسر کاووس سیدامامی از ایران رفت

پیوستن رفیعی پور به لیگ فوتسال اندونزی

دبیر: تلاش می کنیم میزبانی جام جهانی فرنگی را از دست ندهیم

تلاش فدراسیون برای رفع موانع میزبانی ماهشهر از جام جهانی کشتی فرنگی

بازگشت تارتار به مسجدسلیمان

رنگرز: الگوی جدیدی برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور طراحی می شود

مانع بر سر میزبانی ماهشهر از جام جهانی فرنگی/ دبیر: مربوط به فدراسیون قبلی است

دبیر: مربوط به فدراسیون قبلی است

پرداخت پول بازیکنان نفت و احتمال بازگشت تارتار به مسجدسلیمان

بی پولی، تمرینات نفت آبادان را تعطیل کرد

لاریجانی، کرسی ناطق را به او بازمی‌گرداند؟

20 درصد از مطالبات بازیکنان نفت واریز شد/تارتار بر می گردد؟

طرحِ تحریم‌های پیشنهادی علیه ترکیه در آمریکا

کاروان دوچرخه سواران اربعین مسیر استهبان - چذابه را رکاب زد

فینالیست‌های مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور مشخص شدند

تارتار فسخ رسمی نداشته است/ پرداخت 20 درصد از قرارداد بازیکنان تا امشب

تارتار با نفت‌مسجدسلیمان فسخ کرد

دانش آموزان نابینا خوزستانی صاحب زمین بازی شدند

حضور بانوی خوزستانی در مسابقات پیست قهرمانی آسیا

تلاش آویسا خوزستان برای حضور موفق در لیگ برتر

منتظر نظر نکونام درباره مهاجم هستم/ صحبت‌های مجیدی را نشنیدم

بوکسورهای ایرانی در قهرمانی آسیا شانس مدال هستند

سه خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال جوانان

ورزشکاران خوزستانی مسیر اهواز تا کربلا را روپایی می‌زنند

جنجال در مجلس؛ قهر یک نماینده بر سر میکروفن

رقابت خوزستانی‌ها در انتخابی تیم‌ملی پرورش‌اندام

نصیریان‌دوست: تارتار به قراردادش پایبند باشد و به مسجدسلیمان برگردد

علت جدایی تارتار؛ مشکلات شخصی یا پیشنهاد وسوسه‌کننده؟

رقابت فرنگی‌کاران کشور از فردا در بندرامام/بنا و رنگرز نظاره‌گر مسابقات

در حال اعزام به مسابقات جهانی هستیم اما هنوز پاداش جاکارتا را نگرفته‌ایم!

خداحافظی تارتار از مسجدسلیمان

در لیگ برتر به دنبال معرفی استعدادهای خوزستانی هستیم/به قهرمانی هم نگاه داریم

فولاد می‌تواند در رده‌های بالایی جدول قرار بگیرد/ آبادان روان بازی می‌کند