پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس فدراسیون:

مجمع خوزستان سالم و بدون جهت گیری بود/ووشو ایران در اوج است ورزشي

مجمع خوزستان سالم و بدون جهت گیری بود/ووشو ایران در اوج است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس فدراسیون ووشو گفت: از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان تشکر می‌کنم و شهادت می‌دهم که او بر اساس عدالت و انصاف تلاش کرد تا امروز یک انتخابات سالم، بدون سوءگیری و جهت گیری را در اهواز داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، مهدی علی‌نژاد در مجمع انتخاب رییس هیات ووشو خوزستان که امروز (هشتم مهرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: به رییس جدید هیات خوزستان تبریک می‌گویم و جا دارد از حمات آقای هواشی که در 19 سال فعالیت خود زحمات شبانه‌روزی کشید نیز تشکر کنم. او در آخرین سال حضور او در هیات ووشو خوزستان باعث شد این هیات در ارزیابی عملکرد سال 97 رتبه سوم را به دست آورد که این اتفاق مهم و بزرگی است.
وی عنوان کرد: معتقدم کسانی که عضو خانواده ووشو خوزستان هستند، قطعا به رییس جدید هیات کمک خواهند کرد تا او بتواند ووشو خوزستان را یک قدم جلوتر ببرد. همچنین از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان تشکر می‌کنم و شهادت می‌دهم که او بر اساس عدالت و انصاف تلاش کرد تا امروز یک انتخابات سالم، بدون سوءگیری و جهت‌گیری را در اهواز داشته باشیم. فدراسیون نیز بر روند کار نظارت داشت و تلاش کردیم تا مجمع بر اساس آیین‌نامه و مقررات برگزار شود. تلاش شد تا بهترین‌ها در مجمع حضور داشته باشند.
رییس فدراسیون ووشو گفت: استان خوزستان بزرگ است و ووشو در خوزستان ریشه دارد. این رشته در بیشتر شهرستان‌ها فعال است و فعالیت نیز به خوبی صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه ووشو در سال‌های اخیر در دنیا رشد خوبی داشته است، ادامه داد: 154 کشور عضو فدراسیون جهانی ووشو هستند. در مسابقاتی که از 24 مهرماه در شانگ های آغاز خواهد شد، آقای عربی ووشوکار خوزستانی به عنوان سرمربی تیم ملی تالو و ورزشکار حضور دارد. نزدیک به 100 کشور در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت و این عدد بسیار بزرگ است، در حالی که مسابقات خیلی از رشته‌های المپیکی با حضور 50 تا 60 کشور برگزار می‌شود و این نشان‌دهنده توسعه بسیار ووشو در دنیا است.
علی‌نژاد خاطرنشان کرد: با تلاش تمامی علاقه مندان به ووشو در استان‌های مختلف و تیم خوبی که در فدراسیون داریم، نزدیک به 11 سال است که ووشو ایران در اوج قرار دارد، آن هم در شرایط بسیار دشواری که در دنیا وجود دارد. سال‌ها نایب قهرمان ووشو دنیا بودیم و سال گذشته نیز قهرمان جهان شدیم. علاوه بر این مقام‌های بسیار دیگری را هم کسب کردیم. در مسابقاتی که در شانگ های برگزار می‌شود نیز با هدف کسب یکی از رده‌های اول تا سوم حضور پیدا می‌کنیم که این مهم به خاطر پتانسیل موجود در تیم است.
وی بیان کرد: ووشو در مسابقات مختلف حضور دارد و تنها در المپیک حضور ندارد. ایران در رشته‌ای که متعلق به ما نیست و صاحب آن کشور چین است، قهرمان دنیا شد. در آوردن قهرمانی از دست چینی‌ها کار دشواری بود که البته نگهداری آن نیز کار سختی است.
رییس فدراسیون ووشو در ادامه، گفت: این که خوزستان در کشور رتبه سوم را به دست می‌آورد نشان می‌دهد که مسیر را به خوبی پیش رفته‌ایم. قطعا نواقصی هم وجود دارد که اگر رفع می‌شد، این استان می‌توانست جایگاه بهتری را به دست آورد. خوزستان یکی از استان‌های پرجمعیت ووشو است. به هر حال وقتی در استانی کمیت بالا برود، این موضوع روی کیفیت هم تاثیر مستقیم می‌گذارد. ضمن این که در خوزستان مربیان و نیروهای زبده‌ای وجود دارد که این نیروها برای ما ارزشمند هستند. زیرا می‌توانند افرادی را تربیت کنند که جایگزین امثال آقایان عربی، خلف‌زاده و بخشی‌زاده در تیم ملی شوند.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم اگر در خوزستان همدلی و هم‌راستایی باشد و کار و تلاش بیشتری صورت بگیرد و افراد نیز کنار هم حرکت کنند نه مقابل هم، قطعا می‌توانیم بیش از این موفق باشید.
علی‌نژاد در واکنش به اعتراض عضو مجمع به چیدمان مجمع نیز گفت: ما حق نداریم به یکدیگر بی‌احترامی کنیم و نسبت به آراء مجمع از لفظ خیانت استفاده کنیم. هر کسی که صاحب رای است، رای او محترم است. اجازه نداریم به یکدیگر بی‌احترامی کنیم. ما به اینجا آمده‌ایم که احترام، ادب و فروتنی را یاد بگیریم و اساس ووشو نیز این است. متاسفم برای وضعیتی که رییس شهرستان ما چنین رفتاری را در یک مجمع انجام می‌دهد و قعطا رئیس جدید هیات در خصوص این دوستان که نمی‌توانند قواعد را رعایت کنند، تصمیم‌گیری خواهد کرد.
وی افزود: اختلاف‌نظر بدیهی و طبیعی است و جامعه‌ای که اختلاف‌نظر نداشته باشد، مرده است و حیات ندارد اما قواعد و مقررات و احترام‌ها سر جای خودش است. به هر حال باید اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در خصوصا اعضای مجمع تصمیم‌گیری می‌کرد که تصمیم درستی هم گرفت زیرا فدراسیون بر این تصمیم نظارت داشت. تمام کسانی که در این مجمع هستند، از نخبگان و خبرگان ووشو خوزستان هستند و از سرمایه‌ها محسوب می‌شوند و نباید به خودمان اجازه دهیم زمانی که در اقلیت قرار گرفته‌ایم، بی‌ادبی و بی‌احترامی کنیم. ما باید حرمت بگذاریم. هم شکست و هم پیروزی، اخلاق دارند. رفتارها و گفتارهای خارج از ادب و نزاکت قطعا در جامعه ووشو جای نخواهند داشت.
رییس فدراسیون ووشو گفت: در انتخابات سال 76 ریاست جمهوری در حالی که همه فکر می‌کردند شاید آقای ناطق نوری رییس جمهور شود، او رییس جمهور نشد ولی اولین نفری بود که به آقای خاتمی پیام تبریک داد و این رفتار وی فراموش نمی‌شود.
وی ادامه داد: رفتاری که امروز در این مجمع دیدم، برای من جدید بود و در سیزده سالی که در این حیطه فعالیت می‌کنم، تاکنون ندیده بودم عضوی از مجمع به خود اجازه دهد که دیگرانی را که به کاندیدای مورد نظر او رأی نمی‌دهند، به خیانت متهم کندو به قهرمان ملی توهین بکند. این نشان می‌دهد باید بازنگری‌هایی داشته باشیم. خانواده ووشو خانواده بااخلاقی است و سال‌ها است با هم زندگی می‌کنیم و اصلا چنین بحث‌هایی نداشته‌ایم.
علی‌نژاد بیان کرد: افرادی را که نتوانند چهارچوب‌ها را رعایت کنند، مطمئنا در جمع خودمان نخواهیم داشت. از رییس جدید هیات می‌خواهم از تمام ظرفیت‌ها که می‌تواند خود را با قواعد و مقررات همراه کند، استفاده کند. اگر تلاش کنید، می‌توانید در رده‌های سنی پایه و بزرگسالان بخش های خانم‌ها و آقایان، همچون عربی افراد دیگری را در تیم‌های ملی داشته باشید. در گذشته نیز چه در بخش آقایان و چه بخش خانم‌ها قهرمانان خوبی را از خوزستان داشته‌ایم.
وی افزود:‌ امیدوارم هیات جدید ووشو خوزستان بتواند خون جدیدی را به مجموعه بدمد. از رییس جدید هیات می‌خواهم مجموعه صنعت نفت را پای کار بیاورد زیرا این مجموعه یک فرصت خیلی خوب در استان خوزستان است. در مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی‌حفاری کارهای خوبی در برخی رشته‌ها صورت گرفته است و جا دارد این اتفاقات در ووشو نیز بیفتند.
رییس فدراسیون ووشو خاطر نشان کرد: از آقای شیخ رباط می‌خواهم که در زمینه ورش دانش آموزی نیز با آموزش و پرورش همکاری کند که یک تیم خوب و منسجم از این استان برای مسابقات کشوری پیش رو آماده شود. اگر مربیان ما بتواتنند برای استعدادیابی به مدارس ورود کنند، مطمئن باشید این مهم گام میان‌بری خواهد بود که بتوانیم زودتر به اهداف‌مان برسیم.
به گزارش ایسنا، همچنین ابراهیم نصیری، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با واکنش نسبت به رفتار یکی از اعضای مجمع، اظهار کرد: پس از 23 سال فعالیت در حوزه ورزش باید بگویم فرق بین بی‌ادبی و شجاعت به اندازه یک تار مو است. رییس شهرستان باید مودب باشد و چرا باید وقتی کسی رای می‌دهد، بگوید خیانت است. ما مردم خوزستان به بزرگترها احترام می‌گذاریم و وقتی یک قهرمان ملی رو به روی شما نشسته است نباید با آن بحث کنید. قرار نیست در هر رقابتی که وارد می‌شویم، ما برنده شویم. باید ظرفیت افراد بالا برود. جا دارد از رییس فدراسیون ووشو نیز باید مشکلاتی که در این مجمع به وجود آمد، عذرخواهی کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ماهشهر همچنان از گزینه‌های میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی است

نکونام با سعه صدر انتقادات را پذیرفت/فولاد می‌تواند بر بام لیگ ایران آقایی کند

میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی رسما از ماهشهر گرفته شد

عملکرد فوق العاده نکونام و فولاد در بازی‌های خارج از خانه

هدف‌گذاری نفت آبادان کسب سهمیه نیست

رقابت خارج از خانه 3 تیم برای صدر/استقلال به دنبال چهارمین پیروزی

هدفگذاری نفت آبادان کسب سهمیه نیست

نکونام: این برد را به مردم خوزستان تقدیم می کنم

سرمربی شاهین بوشهر: بازیکنان ما به خودباوری رسیده اند

تارتار: برابر شاهین بوشهر محکوم به پیروزی هستیم

تعلیق فدراسیون جودو تاثیری در عملکرد خوزستان نداشته است

جدال نمایندگان خوزستان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال

ورزش همگانی قوی‌تر شود، توفیقات ورزش قهرمانی بیشتر خواهد شد

پارس جنوبی جم- صنعت نفت آبادان؛ زردپوشان جنوبی به مصاف هم می‌روند

انتخاب وزنه‌بردار خوزستانی برای مسابقات بین‌المللی ترکیه

با امکانات بیشتر، تنیس خوزستان بهتر خود را نشان می‌دهد

فولاد و نفتی های خوزستان در اندیشه تداوم موفقیت

فدراسیون به 2 بازیکن اصلی ما اجازه بازی نمی‌دهد

به سختی به اهواز آمدیم

شکست آویسا خوزستان در روز حمایت پرشور هواداران

پاشازاده: خسته شدم و استعفا می‌دهم

گیت‌های الکترونیکی ورزشگاه مسجدسلیمان جمع‌ می‌شوند؟

صعود شهرداری ماهشهر در جام حذفی فوتبال

رییس هیات کشتی خوزستان: لیگ تنها منبع ارتزاق کشتی‌گیران است

نتایج لیگ برتر کشتی فرنگی کشور در اهواز/مرعشیان: لیگ تنها منبع ارتزاق کشتی‌گیران است

حمایت نکردن مسئولان خوزستان، دلیل انتقال تیم لیگ برتری دزفول به شهرکرد بود

حضور کشتی گیران خارجی در لیگ باعث افزایش کیفیت مسابقات می شود

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی: در 24 رشته به صورت حرفه ای تیمداری کردیم

تقابل دیدنی یاران نکونام و تیم رسانه خوزستان

درد دل‌های مهدی پاشازاده در نشست خبری

تیم‌های لیگ برتری فوتبال خوزستان مجوز حرفه‌ای نگرفتند

برادر رئیس جمهور به زندان رفت

سینا صنعت ایذه رقابت‌های لیگ برتر را با پیروزی آغازکرد

یا میزبانی از جام جهانی کشتی یا هیچ/ نامه استاندار به وزیر ورزش

شرط جذب بازیکن برزیلی نداشتن اضافه وزن است/ از شکایت ترسی ندارم

مدیرکل ورزش خوزستان: یا میزبانی از جام جهانی کشتی یا هیچ/نامه استاندار به وزیر ورزش

ادعای فیگارو درباره دستگیری ورح الله زم

رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور در اهواز آغاز شد

استفاده از اماکن ورزشی در هفته تربیت‌بدنی رایگان یا نیم‌بها است

رقابت ووشوکاران خوزستانی در قهرمانی جهان

آغاز لیگ برتر تنیس‌روی‌میز کشور با شهرآورد خوزستان

نگذارید ورزش‌ نابینایان خوزستان از گود قهرمانی خارج شود

ظریف: حمله به نفتکش ایرانی توسط چند دولت بود

سهراب بختیاری‌زاده سرمربی استقلال خوزستان شد

در نیم‌فصل دوم دروازه‌ها کوچک‌تر می‌شوند

واکنش پدر روح‌ الله زم به خبر دستگیری پسرش

اهدافی که تنها نماینده ایران در مسابقات "ماسکولار" فیزیک جهان در سر دارد

نمی‌خواهم سومین تجربه تلخ گریبانگیرم شود

نماینده خوزستان در جام حذفی فوتبال یک بازیکن محروم دارد

فوتسالیست خوزستانی به لیگ عراق پیوست