پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس فدراسیون:

مجمع خوزستان سالم و بدون جهت گیری بود/ووشو ایران در اوج است ورزشي

مجمع خوزستان سالم و بدون جهت گیری بود/ووشو ایران در اوج است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس فدراسیون ووشو گفت: از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان تشکر می‌کنم و شهادت می‌دهم که او بر اساس عدالت و انصاف تلاش کرد تا امروز یک انتخابات سالم، بدون سوءگیری و جهت گیری را در اهواز داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، مهدی علی‌نژاد در مجمع انتخاب رییس هیات ووشو خوزستان که امروز (هشتم مهرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: به رییس جدید هیات خوزستان تبریک می‌گویم و جا دارد از حمات آقای هواشی که در 19 سال فعالیت خود زحمات شبانه‌روزی کشید نیز تشکر کنم. او در آخرین سال حضور او در هیات ووشو خوزستان باعث شد این هیات در ارزیابی عملکرد سال 97 رتبه سوم را به دست آورد که این اتفاق مهم و بزرگی است.
وی عنوان کرد: معتقدم کسانی که عضو خانواده ووشو خوزستان هستند، قطعا به رییس جدید هیات کمک خواهند کرد تا او بتواند ووشو خوزستان را یک قدم جلوتر ببرد. همچنین از مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان تشکر می‌کنم و شهادت می‌دهم که او بر اساس عدالت و انصاف تلاش کرد تا امروز یک انتخابات سالم، بدون سوءگیری و جهت‌گیری را در اهواز داشته باشیم. فدراسیون نیز بر روند کار نظارت داشت و تلاش کردیم تا مجمع بر اساس آیین‌نامه و مقررات برگزار شود. تلاش شد تا بهترین‌ها در مجمع حضور داشته باشند.
رییس فدراسیون ووشو گفت: استان خوزستان بزرگ است و ووشو در خوزستان ریشه دارد. این رشته در بیشتر شهرستان‌ها فعال است و فعالیت نیز به خوبی صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه ووشو در سال‌های اخیر در دنیا رشد خوبی داشته است، ادامه داد: 154 کشور عضو فدراسیون جهانی ووشو هستند. در مسابقاتی که از 24 مهرماه در شانگ های آغاز خواهد شد، آقای عربی ووشوکار خوزستانی به عنوان سرمربی تیم ملی تالو و ورزشکار حضور دارد. نزدیک به 100 کشور در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت و این عدد بسیار بزرگ است، در حالی که مسابقات خیلی از رشته‌های المپیکی با حضور 50 تا 60 کشور برگزار می‌شود و این نشان‌دهنده توسعه بسیار ووشو در دنیا است.
علی‌نژاد خاطرنشان کرد: با تلاش تمامی علاقه مندان به ووشو در استان‌های مختلف و تیم خوبی که در فدراسیون داریم، نزدیک به 11 سال است که ووشو ایران در اوج قرار دارد، آن هم در شرایط بسیار دشواری که در دنیا وجود دارد. سال‌ها نایب قهرمان ووشو دنیا بودیم و سال گذشته نیز قهرمان جهان شدیم. علاوه بر این مقام‌های بسیار دیگری را هم کسب کردیم. در مسابقاتی که در شانگ های برگزار می‌شود نیز با هدف کسب یکی از رده‌های اول تا سوم حضور پیدا می‌کنیم که این مهم به خاطر پتانسیل موجود در تیم است.
وی بیان کرد: ووشو در مسابقات مختلف حضور دارد و تنها در المپیک حضور ندارد. ایران در رشته‌ای که متعلق به ما نیست و صاحب آن کشور چین است، قهرمان دنیا شد. در آوردن قهرمانی از دست چینی‌ها کار دشواری بود که البته نگهداری آن نیز کار سختی است.
رییس فدراسیون ووشو در ادامه، گفت: این که خوزستان در کشور رتبه سوم را به دست می‌آورد نشان می‌دهد که مسیر را به خوبی پیش رفته‌ایم. قطعا نواقصی هم وجود دارد که اگر رفع می‌شد، این استان می‌توانست جایگاه بهتری را به دست آورد. خوزستان یکی از استان‌های پرجمعیت ووشو است. به هر حال وقتی در استانی کمیت بالا برود، این موضوع روی کیفیت هم تاثیر مستقیم می‌گذارد. ضمن این که در خوزستان مربیان و نیروهای زبده‌ای وجود دارد که این نیروها برای ما ارزشمند هستند. زیرا می‌توانند افرادی را تربیت کنند که جایگزین امثال آقایان عربی، خلف‌زاده و بخشی‌زاده در تیم ملی شوند.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم اگر در خوزستان همدلی و هم‌راستایی باشد و کار و تلاش بیشتری صورت بگیرد و افراد نیز کنار هم حرکت کنند نه مقابل هم، قطعا می‌توانیم بیش از این موفق باشید.
علی‌نژاد در واکنش به اعتراض عضو مجمع به چیدمان مجمع نیز گفت: ما حق نداریم به یکدیگر بی‌احترامی کنیم و نسبت به آراء مجمع از لفظ خیانت استفاده کنیم. هر کسی که صاحب رای است، رای او محترم است. اجازه نداریم به یکدیگر بی‌احترامی کنیم. ما به اینجا آمده‌ایم که احترام، ادب و فروتنی را یاد بگیریم و اساس ووشو نیز این است. متاسفم برای وضعیتی که رییس شهرستان ما چنین رفتاری را در یک مجمع انجام می‌دهد و قعطا رئیس جدید هیات در خصوص این دوستان که نمی‌توانند قواعد را رعایت کنند، تصمیم‌گیری خواهد کرد.
وی افزود: اختلاف‌نظر بدیهی و طبیعی است و جامعه‌ای که اختلاف‌نظر نداشته باشد، مرده است و حیات ندارد اما قواعد و مقررات و احترام‌ها سر جای خودش است. به هر حال باید اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در خصوصا اعضای مجمع تصمیم‌گیری می‌کرد که تصمیم درستی هم گرفت زیرا فدراسیون بر این تصمیم نظارت داشت. تمام کسانی که در این مجمع هستند، از نخبگان و خبرگان ووشو خوزستان هستند و از سرمایه‌ها محسوب می‌شوند و نباید به خودمان اجازه دهیم زمانی که در اقلیت قرار گرفته‌ایم، بی‌ادبی و بی‌احترامی کنیم. ما باید حرمت بگذاریم. هم شکست و هم پیروزی، اخلاق دارند. رفتارها و گفتارهای خارج از ادب و نزاکت قطعا در جامعه ووشو جای نخواهند داشت.
رییس فدراسیون ووشو گفت: در انتخابات سال 76 ریاست جمهوری در حالی که همه فکر می‌کردند شاید آقای ناطق نوری رییس جمهور شود، او رییس جمهور نشد ولی اولین نفری بود که به آقای خاتمی پیام تبریک داد و این رفتار وی فراموش نمی‌شود.
وی ادامه داد: رفتاری که امروز در این مجمع دیدم، برای من جدید بود و در سیزده سالی که در این حیطه فعالیت می‌کنم، تاکنون ندیده بودم عضوی از مجمع به خود اجازه دهد که دیگرانی را که به کاندیدای مورد نظر او رأی نمی‌دهند، به خیانت متهم کندو به قهرمان ملی توهین بکند. این نشان می‌دهد باید بازنگری‌هایی داشته باشیم. خانواده ووشو خانواده بااخلاقی است و سال‌ها است با هم زندگی می‌کنیم و اصلا چنین بحث‌هایی نداشته‌ایم.
علی‌نژاد بیان کرد: افرادی را که نتوانند چهارچوب‌ها را رعایت کنند، مطمئنا در جمع خودمان نخواهیم داشت. از رییس جدید هیات می‌خواهم از تمام ظرفیت‌ها که می‌تواند خود را با قواعد و مقررات همراه کند، استفاده کند. اگر تلاش کنید، می‌توانید در رده‌های سنی پایه و بزرگسالان بخش های خانم‌ها و آقایان، همچون عربی افراد دیگری را در تیم‌های ملی داشته باشید. در گذشته نیز چه در بخش آقایان و چه بخش خانم‌ها قهرمانان خوبی را از خوزستان داشته‌ایم.
وی افزود:‌ امیدوارم هیات جدید ووشو خوزستان بتواند خون جدیدی را به مجموعه بدمد. از رییس جدید هیات می‌خواهم مجموعه صنعت نفت را پای کار بیاورد زیرا این مجموعه یک فرصت خیلی خوب در استان خوزستان است. در مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی‌حفاری کارهای خوبی در برخی رشته‌ها صورت گرفته است و جا دارد این اتفاقات در ووشو نیز بیفتند.
رییس فدراسیون ووشو خاطر نشان کرد: از آقای شیخ رباط می‌خواهم که در زمینه ورش دانش آموزی نیز با آموزش و پرورش همکاری کند که یک تیم خوب و منسجم از این استان برای مسابقات کشوری پیش رو آماده شود. اگر مربیان ما بتواتنند برای استعدادیابی به مدارس ورود کنند، مطمئن باشید این مهم گام میان‌بری خواهد بود که بتوانیم زودتر به اهداف‌مان برسیم.
به گزارش ایسنا، همچنین ابراهیم نصیری، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با واکنش نسبت به رفتار یکی از اعضای مجمع، اظهار کرد: پس از 23 سال فعالیت در حوزه ورزش باید بگویم فرق بین بی‌ادبی و شجاعت به اندازه یک تار مو است. رییس شهرستان باید مودب باشد و چرا باید وقتی کسی رای می‌دهد، بگوید خیانت است. ما مردم خوزستان به بزرگترها احترام می‌گذاریم و وقتی یک قهرمان ملی رو به روی شما نشسته است نباید با آن بحث کنید. قرار نیست در هر رقابتی که وارد می‌شویم، ما برنده شویم. باید ظرفیت افراد بالا برود. جا دارد از رییس فدراسیون ووشو نیز باید مشکلاتی که در این مجمع به وجود آمد، عذرخواهی کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نقص فنی هواپیما را به اهواز برگرداند

فاز اول آبرسانی به غیزانیه یک هفته زودتر به بهره‌برداری می رسد

فاز اول آبرسانی به غیزانیه یک هفته زودتر به بهره‌برداری می رسد

برگزاری غیرحضوری امتحانات پایه نهم در خوزستان

مردم رعایت نکنند بیمارستان‌های خوزستان دچار مشکل می‌شوند

واکنش نکونام به قرارداد نجومی ویلموتس و غرامت

احداث فولاد هندیجان در راستای صنعتی شدن سواحل مکران تا اروند است

استاندار خوزستان:امکانات بیشتری برای اجرای طرح آبرسانی به غیزانیه بسیج شد

افزایش تست‌گیری کرونا مدیریت روند بیماری را تسهیل می‌کند

مسئولان ازمثبت شدن تستهای کرونا نترسند/ انجام روزانه 3000 تست

کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) وارد دزفول شد

سهم 56 درصدی بندر امام خمینی (ره) در جابجایی کالاهای اساسی

601 هزار رأس دام در خوزستان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

رشد 23 درصدی جابه‌جایی کالای اساسی از بنادر کشور

آتش‌سوزی خاییز بهبهان و جنگل‌های خسرج حمیدیه عمدی است

استاندار: امتحانات پایه نهم و دانشگاه‌ آزاد در خوزستان غیرحضوری برگزار می‌شوند

رییس اداره‌ کار شوش: اخراج تعدادی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در دست پیگیری است

بهره‌برداری از فاز اول خط آبرسانی به "غیزانیه" در هفته آینده

ایجاد واحد تولیدی 150 هزار تنی فولاد در هندیجان

9 مصدوم حاصل واژگونی سه‌چرخه

فرمانداران، نگران افزایش موارد مثبت کرونا نباشند

مشارکت نجاتگران هلال احمر در اطفای حریق خائیز

مردم رعایت نکنند، بیمارستان‌های خوزستان دچار مشکل می‌شوند

واژگونی موتور سه‌چرخ در ایذه 9 مصدوم برجای گذاشت

رییس اداره کار شوش: اخراج تعدادی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در دست پیگیری است

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز:افزایش بیماران کرونایی درخوزستان خدمات‌رسانی به آنها را مشکل می‌کند

سومین تألیف علیرضا مخبردزفولی روانه بازار کتاب می‌شود

وقتی آیت‌الله کاشانی امام خمینی را اعجوبه خواند

مجوزی برای فعالیت بانوان در رشته بوکس صادر نشده است

ورود کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) به دزفول

9 نفر بر اثر واژگونی موتور سه‌چرخ در ایذه مصدوم شدند

امتحانات پایه نهم و دانشگاه‌ آزاد در خوزستان غیرحضوری برگزار می‌شوند

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی

مرمت و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در فیروزکوه/ افزایش نظارت ها همزمان با فصل زایمان حیات وحش

پنجاه و هشتمین نشست تسهیلات جهانی محیط زیست

11 خرداد 1348؛ پیکان در مسکو هم درخشید + عکس

پس از اعدام گلسرخی، به دستور ساواک برای مدت‌ها چاپ عکس گل سرخ ممنوع بود

چرا رومینا عاشق مردی شد که دو برابر خودش سن داشت؟

بانک‌هایی که قرار بود با بانک سپه ادغام شوند، قیمت مسکن را بالا بردند

روحانی بر حق انتخاب مردم در استفاده از نحوه مدیریت سهام عدالت تاکید کرد

کدام نمادها امروز شاخص کل بورس را بالا کشیدند؟

امکان تبدیل سهام عدالت به وثیقه بانکی

افزایش 15 درصدی حق عائله مندی بازنشستگان

آخرین جزئیات از وام یک میلیونی نیروهای مسلح

CableFree راهکار هوآوی برای تغییر بنیادین در فناوری 5G رونمایی شد

آمادگی دانشگاه آزاد استان خوزستان برای برگزاری امتحانات به صورت برخط

آمار کرونای استان خوزستان در 11 خرداد

تجهیز آزمایشگاه‌های بهداشت خوزستان به دستگاه تسریع در پاسخ آزمایش کرونا

اختصاص وام 60 میلیون ریالی به رانندگان برون شهری خوزستان

تصادف زنجیره‌ای درجاده شوش - اهواز با چهار مصدوم