پیام خوزستان

آخرين مطالب

سردار منجزی، جانباز گتوندی که درس شهادت را هم پاس کرد مقالات

سردار منجزی، جانباز گتوندی که درس شهادت را هم پاس کرد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول - سردار حاج حسین منجزی که در دفاع مقدس به مقام رفیع جانبازی رسیده بود، در عملیات تروریستی 31 شهریور 97 به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت نیز نائل آمد.

به گزارش ایرنا، سردار شهید منجزی از جانبازان 70 درصدی دوران هشت سال دفاع مقدس بود که در زندگی خود به عنوان جانباز، پاسدار و کشاورز نمونه استان خوزستان انتخاب شد.
جانباز شهیدی که در دوران دفاع مقدس همسنگر سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) و همچنین سردار سرتیپ دوم پاسدار جانباز حاج علیرضا شولی مدیر فقید امور مرز ستادکل نیروهای مسلح بود و با وجود قطع عضو، هرگز از پا ننشست.
یکی از آزادگان دوران دفاع مقدس شهرستان گتوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به بیان خاطراتی از این شهید والامقام پرداخت و اظهار داشت: دوستی من با شهید منجزی بیش از 30 سال بود و همیشه همدیگر را ملاقات می کردیم.
حاج رحیم آقایی افزود: شهید منجزی بعد از مفتخر شدن به درجه جانبازی به دلیل قطع شدن یک دست و یک پا، شرایط بسیار سختی داشت ولی یک لحظه ننشست.
وی با بیان اینکه این شهید گرانقدر با تمام اقشار مهربان و مهمان نواز بود، گفت: منزل او همواره محفل دوستان، آزادگان و محلی برای تجمع و گردهمایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود.
فرمانده گردان حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان گتوند در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز اظهار داشت: این شهید با وجود جانباز بودن در کنار کارهای زندگی، کشاورزی می کرد و برخی از مواقع با اینکه اعضای بدن خود را در جنگ تحمیلی از دست داده بود با دستگاه های کشاورزی کار می کرد.
شهید منجزی محور اتحاد رزمندگان شهرستان گتوند بود
این آزاده گتوندی که هشت سال سابقه اسارت دارد، به ویژگی ها و خصوصیات سردار شهید منجزی اشاره کرد و گفت: این شهید والامقام به خاطر اینکه با همه رزمندگان شهرستان ارتباط تنگاتنگی داشت، بخشی از وقت خود را صرف رفع اختلافات و مشکلات بین رزمندگان می کرد.
وی افزود: این شهید به صله رحم اعتقاد زیادی داشت و اگر مشکلی برای جانباز، رزمنده و یا خانواده شهیدی در شهرها و روستاها بوجود می آمد به آنها سرکشی می کرد.
این آزاده گتوندی و فرمانده گردان شهید شرافت شهرستان شوشتر اظهار داشت: شهید منجزی در اکثر آیین ها و برنامه ها حضور داشت و درنهایت با حضور در رژه هفته دفاع مقدس به شهادت رسید.
آقایی افزود: در تجمعات بسیجیان و رزمندگان، یادواره های شهدا و برنامه های معنوی حضوری فعال داشت و باعث خیر و برکت در تمام مناطق شهرستان گتوند بود.
عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان خوزستان شاهد عینی حمله تروریستی 31 شهریور نیز گفت: پیش از رژه 31 شهریور سال 97 مانند هر سال هر یک عکاسان رسانه استان، خود را برای ثبت هنری ترین فرم ها آماده کرده بودند و هیچ یک از ما نمی دانستیم در ساعات آینده قرار است یک فاجعه تاریخی رخ دهد.
رضا خبازان افزود: لحظه به لحظه دقایق رژه 31 شهریور پارسال مانند سال های گذشته یکی پس از دیگری با ادای احترام فرماندهان و مسئولان استان درمقابل جایگاه طراحی شده عکس شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم، سپری می شد اما باز هم هیچکس نمی دانست که تروریست ها در پشت پرده خود را برای یک حمله تروریستی ناجوانمردانه آماده می کنند.
وی تصریح کرد: درمیان تمامی مقامات، مسئولان و مردم، تعدادی از یادگاران دوران دفاع مقدس از جمله سردار شهید منجزی در میدان رژه حضور داشتند و خود را برای سان عبور از مقابل جایگاه ویژه آماده می‌کردند، اما حالات چهره این شهید والا مقام گویای یک دلتنگی غریبانه بود.
خبازان افزود: شاید در این مواقع است که می‌توانیم جایگاه شهدا را از مردم عادی جدا کنیم چراکه آنها خیلی سال ها پیش از جان گذشتند و لحظه لحظه جان دادن یاران و همرزمان خود را از نزدیک مشاهده کردند و شهادت را از سال‌ها با خود به دوش کشیدند.
ماندگارترین فرم زندگی خود را قبل از شهادت شهید منجزی ثبت کردم
این عکاس اظهار داشت: لحظه عبور شهید منجزی از مقابل جایگاه با ویلچر و در دست داشتن عکس یکی از شهدای والا مقام، صحنه غرورآفرینی را برای شکار عکاسان به وجود آورد تا جایی که برای ثبت این لحظه به صورت کامل روی زمین نشستم و شاید ماندگار ترین فرم زندگی خود را دقایقی قبل از شهادت شهید منجزی به ثبت رساندم.
وی افزود: شهید منجزی به همراه تعداد دیگری از جانبازان دوران دفاع مقدس با هدایت شهید زنگنه یکی از پاسداران رشید سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان ازمقابل جایگاه عبور کردند و تنها دقایقی از عبور آنها از مقابل جایگاه گذشته بود که تیراندازی آغاز شد.
خبازان ادامه داد: لحظه عبور غرورآفرین امور یگان های پیاده نظام سپاه از مقابل جایگاه به یکباره به میدان جنگ تبدیل شد، صدای شلیک گلوله از هر طرف شیرازه رژه را از هم پاشید و حاضران در میدان روی زمین دراز کشیدند و پناه گرفتند.
عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: تا دقایقی پس از تیراندازی هیچکس نمی دانست که چه اتفاقی رخ داده اما رسالت کاری ما به عنوان عکاس باعث شد دوربین خود را با وجود تمامی خطرهای احتمالی به زمین نگذاریم تا این جنایت بزرگ را در تاریخ به ثبت برسانیم.
خبازان یادآور شد: شاید لحظه مشاهده بدن نیمه جان محمد طاها کودک چهار ساله معصومی که کوچکترین قربانی این جنایت تاریخی بود، بر دستان یکی از پاسداران اسلام، تلخ‌ترین صحنه زندگی برای یک عکاس بود که به رغم تمامی غم و اندوهی که چهره ما را فرا گرفته بود، عکسی از این صحنه گرفتم تا سندی باشد برای جنایت های آنهایی که سینه چاک حقوق بشر و بخصوص قانون حمایت از کودکان در جهان هستند و خود هزینه های جاری تروریسم را فراهم می‌کنند.
وی بیان کرد: پس از این صحنه دردناک مشاهده پیکر به خون غلتیده شهید منجزی در کنار ویلچرش داغ این مصیبت را بیشتر کرد آن زمان بود که فهمیدیم این جنایتکاران تکفیری چه بر سر ما آوردند.
عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این شهدا با خدا معامله کردند و زمینی نبودند و بی شک بی صبرانه در انتظار شهادت بودند.
خبازان افزود: تمامی هموطنانی که در حادثه رژه 31 شهریور پارسال به درجه رفیع شهادت نائل شدند، به جا انتخاب شده بودند چراکه در روز پیش از رژه دست نوشته هایی از خود به جا گذاشته بودند که گویی به آنها الهام شده بود به سوی محبوب خود می روند.
وی اظهار داشت: هدف قرار دادن مواضع گروه های تکفیری توسط سپاه پاسداران تنها مرهم زخم‌های ملت شریف ایران و بخصوص خانواده این شهدای والامقام پس از رژه 31 شهریور بود که دل هر ایرانی را شاد کرد.
عکاس خبرگزاری ایرنا افزود: حفظ انقلاب و آرمان های شهدا بی شک هزینه‌های سنگینی را برای کشور ما به همراه دارد، اما اتحاد و همبستگی ملی و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه این انقلاب را برابر تمامی توطئه های دشمنان قسم خورده نظام بیمه کرده است.
شهید منجزی گره گشای مردم بود
برادر سردار شهید منجزی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به خصوصیات این شهید گرانقدر اشاره کرد و گفت: شهید منجزی گره گشای مشکلات مردم بود و اتحاد و همبستگی مردم او را خوشحال می کرد.
حسن منجزی افزود: شهید منجزی همیشه آرزوی شهادت داشت و همیشه از مادر می خواست برای شهادتش دعا کند.
وی اضافه کرد: برادرم قبل از اینکه به شهادت برسد قلب مردم را به دست آورد، دستی نداشت اما دستگیر مردم بود و پاهی نداشت ولی ستون مردم بود.
برادر سردار شهید منجزی ادامه داد: حاج حسین منجزی در سال 1362 با ورود به سپاه در نیروی دریایی مشغول به کار شد و درسال 1364 در عملیات والفجر هشت مفتخر به درجه جانبازی شد.
وی با بیان اینکه شهید منجزی با رتبه 21 ارتشبدی بازنشسته شد، گفت: این شهید گرانقدر سوم خرداد 43 مصادف با روز عاشورا به دنیا آمد و در روز دوازدهم محرم پارسال در حمله تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
منجزی افزود: در حمله تروریستی سه تیر یکی به ناحیه سمت راست سینه، دیگری به قلب و تیر خلاصی به سر این شهید اصابت و از گلوی وی خارج شده بود.
وی اظهار داشت: پارسال در کنگره امام سجاد(ع) استان هرمزگان در بین 30 کشور سردار شهیدحسین منجزی به عنوان شهید شاخص سال بین المللی معرفی شد.
برادر شهید منجزی به نقل از سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: شهید منجزی نخستین کسی بود که مدرک متخصص راهدار دریایی کشور را کسب کرد.
وی در پایان با بیان اینکه شهید منجزی مشوق تحصیل فرزندان خود و دیگران بود، افزود: این شهید والامقام پنج فرزند پسر و دختر دارد که سه دختر آن دارای مدارک دکترای کامپیوتر، دکترای داروسازی و پزشک عمومی و 2 پسر دارای مدارک مهندسی برق و کارشناسی حسابداری هستند.
جانباز شهید سردار حاج حسین منجزی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس از روستای بدیل از توابع بخش عقیلی شهرستان گتوند 31 شهریورماه پارسال در حمله تروریستی به محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز به شهادت رسید.
مردم شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان 349 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، همچنین این شهرستان میزبان پیکر مطهر 11 شهید گمنام است.
7467/3022


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آلاینده‌های مالچ نفتی بالاتر از حد استاندارد است

استاندار خوزستان:مردم با ماندن درخانه به کاهش زنجیره بیماری کمک کنند

تلاش‌های خوزستان با هماهنگی دستگاه‌های ذیصلاح است/استفاده از تمام ظرفیت ناجا و بسیج در روزطبیعت

استاندار عنوان کرد:

حذف نیمسال تحصیلی تبعات منفی زیادی برای آینده دانشجویان دارد

پلمب 1859 واحد صنفی در خوزستان/اصناف شرایط را درک کنند

رزمایش بیولوژیکی تیپ 292 زرهی دزفول برگزار شد

سفر به مناطق گردشگری خوزستان در روز 13 فروردین ممنوع است

نا آرامی زندان شیبان کنترل شد/ کسی فرار نکرد

خودروهای سواری اجازه ورود و خروج از هندیجان را ندارند

نا آرامی زندان شیبان شهرستان باوی کنترل شد

دغدغه افکار عمومی درباره مالچ‌پاشی‌ها نباید بی‌پاسخ بماند

با موافقت شریعتمداری انجام شد ؛ تمدید اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی منقضی شده

کرونا، حاشیه‌سازان سیاسی  و دوران پساکرونا- نعیم حمیدی

شاکرمی شیوه نامه اجرایی دستورالعمل اداری مشترک برقراری بیمه بیکاری را تشریح کرد

ضدعفونی معابر شوشتر توسط ارتش

مسدودشدن مسیر تفرجگاه‌های اندیمشک

ممانعت از تجمع شهروندان در بوستان ها

اجرای ممنوعیت تردد محله به محله در خرمشهر

محدودیت‌ ترافیکی در اهواز از 12 فروردین

کابوس تولیدکنندگان نفت در ماه مارس

اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

آسمان خوزستان، ابر و رگبار

مسدود شدن ورودی‌ها، کمربندی‌ها و برخی خیابان‌های شهر اهواز

کشاورزان کلزا کار خوزستانی نگران برداشت محصول نباشند

فیلم- آیین گرامیداشت آتش نشان شهید راه خدمت در اهواز

شناسایی 25 مورد جدید ابتلا به کرونا در خوزستان/ بهبودی 455 بیمار

آسمان خوزستان ابری می شود

اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بحران کرونا؛ گزارش به مردم / محمد شریعتمداری؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

اجرای طرح فاصله‌گذاری محله به محله در آبادان

دومین مرکز آزمایشگاهی تشخیص کرونای خوزستان در دزفول افتتاح شد

2هزار و 500 لیتر موادضدعفونی در آبادان توزیع شد

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 21 دلار و 66 سنت

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی

بهره برداری از دومین مرکز تشخیص کرونای خوزستان در دزفول

توزیع یکپارچه، منسجم و منظم سوخت

چهارشنبه و پنجشنبه خوزستان بارانی است

صادرات گاز ایران به ترکیه به‌زودی ازسر گرفته می‌شود

پیش‌بینی باران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در خوزستان

واردات گاز ترکیه از ایران متوقف شد

لازمه جهش تولید، ایجاد ثبات اقتصادی است

تغییر تقویم کوچ برای شکست کرونا

جاده تفرج‌گاه‌های باغ‌ملک مسدود شد

تست پایش سلامت در نانوایی‌های اندیمشک

آزمایشگاه تشخیص کرونا در اروند راه‌اندازی می شود

تولید بیش از 50 میلیون قطعه لارو کپور در مرکز شهید ملکی اهواز

جاده اهواز - خرمشهر از امروز بسته می‌شود

مسیرهای ورودی و خروجی ایذه مسدود شدند

20درصد شهروندان جنوب غرب خوزستان در طرح غربالگری کرونا شرکت کردند

نقشه آنلاین موارد مثبت کووید 19 در مرکز بهداشت آبادان تهیه شد