پیام خوزستان

آخرين مطالب

مشکلات فاضلاب در مناطق نوساز اهواز قابل قبول نیست سياسي

مشکلات فاضلاب در مناطق نوساز اهواز قابل قبول نیست
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز – امام جمعه موقت اهواز گفت: برخی نقاط تازه ساخت در اهواز مانند مناطق کیانشهر و پردیس با جمعیت بالا دچار پس‌زدگی‌های بسیار فاضلاب هستند که این وضعیت قابل قبول نیست.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوالحسن حسن زاده روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز در سالن همایش گیت بوستان بیان کرد: بخشی از مشکلات حوزه آب و فاضلاب اهواز زیرساختی است در طول دوران جنگ تحمیلی بیشتر مشکلات بر عهده این استان بود و مسئولان دیگر استان ها به دنبال توسعه بودند.
وی گفت: پس‌زدگی‌های فاضلاب غیر از مشکلات بهداشتی و رفاهی سبب خدشه‌دارشدن کرامت انسانی مردم نیز می‌شود، درحالی که در جامعه اسلامی حفظ کرامت انسانی وظیفه مهم دستگاه‌ها است.
وی ادامه داد: قصد فضاسازی منفی علیه دستگاه‌های دولتی را نداریم اما انتظار می رود حداقل مطالبات مردم اهواز یعنی دسترسی به آب سالم و سیستم بدون مشکل فاضلاب تحقق یابد.
امام جمعه موقت اهواز گفت: مقام معظم رهبری دستور اقدام به اصلاح شبکه فاضلاب اهواز را به رییس جمهور داده است که امیدواریم این دستور جامه عمل پوشانده شود تا شاهد تغییر شرایط در کلانشهر اهواز باشیم.
نگاه ملی به مشکلات آب و فاضلاب
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در این آیین مشکلات حوزه آب و فاضلاب اهواز را یک چالش جدی دانست و گفت: مشکلات موجود در فاضلاب اهواز نگران کننده است و رفع این معضلات به یک نگاه ملی نیاز دارد.
فاضل عبیات ادامه داد: حجم آب‌های جاری در استان خوزستان بالا است اما همچنان مرکز این استان مشکل کمبود آب شرب دارد، از سویی دیگر رهاسازی فاضلاب به رودخانه کارون مشکلاتی برای محیط زیست ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: در جریان سیل اخیر یکی از مشکلات ایجاد شده در اهواز پس زدگی‌های فاضلاب بود که تاکنون گرفتار پیامدها و معضلات ناشی از آن هستیم، پیش بینی ها برای سال آبی آینده هرچه باشد باید شرایط سیل بندها، معابر و شبکه آب و فاضلاب بهتر از زمان پیش از سیلاب شود اما درحال حاضر حتی مشابه زمان سیلاب نیز نشده است.
فروردین امسال در جریان سیل خوزستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کلانشهر اهواز ،پس از پس زدگی مکرر فاضلاب در این شهر با انتقادات زیادی روبه رو و از این سمت برکنار شد و صادق حقیقی پو مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان با حفظ سمت، سرپرستی شرکت آبفای اهواز را عهده دار شد. گفته می شود بیش از 50 نقطه در اهواز دچار پس زدگی گسترده و نقطه ای است.
در این آیین از فردوس کریمی مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب و صادق حقیقی پور سرپرست این شرکت تقدیر و بهنام مریدی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آبفای اهواز معرفی شد.
در شهر اهواز روزانه 300 تماس با سامانه 122 برقرار می‌شود که حدود 50 مورد شکایت آب و 250 مورد در خصوص مشکلات فاضلاب است.
9887/6002


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield