پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست سابق آب و فاضلاب شهر اهواز بیان کرد:

وجود 42 هزار اشتراک غیرمجاز آب در شهر اهواز سياسي

وجود 42 هزار اشتراک غیرمجاز آب در شهر اهواز
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- سرپرست سابق آب و فاضلاب شهر اهوازگفت: بالغ بر 42 هزار مشترک غیر مجاز آب در شهر اهواز وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، صادق حقیقی پور ظهر امروز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر اهواز اظهار کرد: کارهای زیادی در حوزه آب و فاضلاب شهر اهواز انجام شده است اما بحران همچنان در این بخش وجود دارد.
وی با بیان اینکه در زمان وقوع سیل ما با وضعیت بحرانی مانند جنگ روبرو بودیم افزود: ابتدا ایجاد مشکل در سه نقطه شهری را اعلام کردند که با تلاش های زیاد در 72 ساعت امشکلات مرتفع شد اما پس از آن نقاط زیادی از شهر اهواز با مشکل مواجه شدند.
سرپرست سابق آب و فاضلاب شهر اهواز بیان کرد: اکنون بالغ بر 50 درصد شبکه فاضلاب در شهر اهواز فرسوده و نامناسب بوده همچنین 65 کیلومتر از شبکه ما ریزش کرده و یا در حال ریزش است.
حقیقی پور با عنوان اینکه در اصلاح شبکه فاضلاب شهر اهواز مسیر جایگزین وجود دارد، گفت: در طرح جامع آب و فاضلاب اهواز 63 ایستگاه پمپاژ لحاظ شده است در صورتی که اکنون در 170 نقطه شهر اهواز ایستگاه پمپاژ وجود دارد که در صورت قطع شدن برق حتی در زمان کوتاه آن محله از نظر فاضلاب با مشکل روبرو می شود.
وی گفت: یکی دیگر از مشکلات ما ریختن فاضلاب شهر اهواز در 24 نقطه به رودخانه کارون است که اکنون برای جایگزینی آن گزینه ای نداریم.
سرپرست سابق آب و فاضلاب شهر اهواز به باز شدن ال سی فاینانس تصفیه خانه در غرب اهواز اشاره کرد و گفت: با پرداخت 15 درصد سهم دولت از این تصفیه خانه در آینده نزدیک غرب اهواز نیز دارای تصفیه خانه خواهد شد.
حقیقی پور عنوان کرد: در چهارماه گذشته اجرای 35 پروژه با اعتبار بالغ بر 200 میلیارد تومان در شهر اهواز آغاز شده است.
وی با بیان اینکه طرح جامع فاضلاب اهواز قدیمی است، تصریح کرد: در کنار کمبود منابع مالی رفتار حاشیه ای در برخی محلات اهواز نیز منجر به کور کردن گره حل مشکل آب اهواز شده است.
سرپرست سابق آب و فاضلاب شهر اهواز با عنوان اینکه شهرداری باید نظارت دقیق تر در امر توسعه ای شهر اهواز داشته باشد، گفت: شهرداری باید برای دادن مجوز به ساخت و سازها ابتدا از نظر زیر ساخت های آب، فاضلاب و برق توجه کند و استعلام بگیرد.
حقیقی پور اذعان کرد: اکنون بالغ بر 42 هزار مشترک غیر مجاز آب در شهر اهواز وجود دارد.
به گزارش خبرنگار مهر ، از خدمات فردوس کریمی مدیرعامل سابق و صادق حقیقی پور سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهر اهواز قدردانی و بهنام مریدی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت در اهواز معرفی شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield