پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون عمرانی استانداری خوزستان:

حل مشکل آب و فاضلاب استان نیازمند نگاه ملی است سياسي

حل مشکل آب و فاضلاب استان نیازمند نگاه ملی است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: مشکل آب و فاضلاب شهر اهواز نیازمند یک نگاه ملی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، فاضل عبیات ظهر امروز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل آب و فاضلاب اهواز اظهار کرد: چالش جدی که امروز در خوزستان به ویژه کلان شهر اهواز وجود دارد، مشکل آب و فاضل آب آن است.
وی با بیان اینکه آمار و ارقام های موجود در بحث فاضلاب شهر اهواز بسیار نگران کننده است، افزود: این معضل یک مقوله استراتژی است که باید به دغدغه ملی تبدیل شود.
معاون عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه این مشکل مسائل و مشکلات بسیاری را همراه خود می آورد، گفت: از جمله این مشکلات می توان به آسیب های زیست محیطی، آلوده شدن آب کارون و بحث بهداشت می توان اشاره کرد.
عبیات گفت: خوزستان علی رغم اینکه آب سطحی بسیاری دارد اما همچنان با مشکل آب شرب مواجه است.
وی بیان کرد: نباید کمبودها و مشکلات موجود را بر کمکاری های مدیران یا پرسنل یک اداره ربط دهیم چرا که از زمان سیل تا کنون شاهد آن هستیم که هر زمان مواردی پیش آمده پرسنل آب و فاضلاب در استان به ویژه شهر اهواز بدون هیچ کوتاهی رسیدگی می کنند.
معاون عمرانی استاندار خوزستان با بیان اینکه ما باید شرایط را بهتر از زمان پیش از سیلاب برسانیم، عنوان کرد: اما اکنون شرایط مانند پیش از وقوع سیلاب نیز برنگشته است.
عبیات با عنوان اینکه طرح جامع فاضلاب اهواز قدیمی است و نیاز به بازنگری دارد، افزود: در صورت اجرای طرح جامع جدید برای فاضلاب اهواز به بالغ بر 4 هزارو 500 میلیارد تومان بودجه نیاز است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield