پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان:

معضل آب و فاضلاب اهواز باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود اقتصادي

معضل آب و فاضلاب اهواز باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با بیان اینکه وضعیت سیلبندها، وضعیت معابر و شبکه های آب و فاضلاب، هیچکدام حتی مانند شرایط پیش از وقوع سیلاب نیست، گفت: معضل آب و فاضلاب در شهرستان اهواز باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، فاضل عبیات در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز که امروز 26 مرداد ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مساله آب و فاضلاب اکنون یک چالش جدی برای استان خوزستان و به ویژه شهرستان اهواز به شمار می رود.
وی افزود: معضل آب و فاضلاب در شهرستان اهواز باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود زیرا آمار و ارقامی که در این زمینه وجود دارد بسیار نگران کننده است. بحث آب و فاضلاب در اهواز موضوعات مختلفی را با خود درگیر می کند و مشکل آفرین است.
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان تصریح کرد: بحث محیط زیست و رودخانه کارون، بحث بهداشت و نابسامانی که در اثر مشکلات فاضلاب وجود دارد، از جمله مسایلی است که فاضلاب برای شهرستان اهواز ایجاد می کند.
عبیات با بیان اینکه حجم عظیمی از آب های سطحی از استان خوزستان عبور می کند اما بسیاری از شهرهای استان با مساله کمبود آب مواجه هستند، عنوان کرد: پروژه های فاضلاب در اهواز با سایر خدماتی که باید در سطح شهر ارائه شود گره خورده و مشکلاتی را در زمینه های مختلف به وجود آورده است.
وی با بیان اینکه طرح فاضلاب اهواز اگر بخواهد به طور کامل اجرایی شود بیش از 4 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: مقوله آب و فاضلاب در شهرستان اهواز یک مقوله استراتژیک و نیازمند یک نگاه ملی است و باید برای رفع مشکلات در این حوزه به شهرستان اهواز به دید ملی نگاه شود.
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: شرکت آب و فاضلاب اهواز یکی از شرکت های بسیار پرتلاش است و وظیفه همه ما آن است تا از کارکنان و مدیران این شرکت نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم. وقتی به مشکلات اشاره می شود نباید بحث پرکاری، تلاش و خدوم بودن مسولان این شرکت نادیده گرفته شود.
عبیات با اشاره بحث وقوع سیلاب در خوزستان بیان کرد: وقتی با مساله سیلاب در استان مواجه شدیم، شاهد بالازدگی فاضلاب در بسیاری از مناطق بودیم. این مساله به قدری دغدغه بود که به طور موردی تلاش شد تا مشکلات به وجود آمده حل شوند و اکنون نیز کار به همین شکل ادامه دارد.
وی اظهار کرد: هر تحلیلی که در ارتباط با سال آبی آینده داشته باشیم، شرط تدبیر آن است که وضعیت را بهتر از وضعیت پیش از سیلاب سال گذشته ارتقا دهیم اما اکنون متاسفانه نتوانسته ایم شرایط را حتی مانند شرایط پیش از سیلاب کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: وضعیت سیلبندها، وضعیت معابر و شبکه های آب و فاضلاب، هیچکدام حتی مانند شرایط پیش از وقوع سیلاب نیست. در این زمینه مسولان، شرکت ها و دستگاه های اجرایی در حال تلاش هستند اما برای آنکه شرایط بهتر از گذشته شود نیاز است تا تلاش و توجه مضاعفی به این مسایل شود.
عبیات با بیان اینکه طرح جامع آب و فاضلاب اهواز نیاز به بازنگری دارد، خاطرنشان کرد: این طرح یک طرح قدیمی است و نیاز است تا مورد بازنگری قرار بگیرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield