پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس پلیس راه خوزستان عنوان کرد:

واژگونی، پرتعدادترین تصادفات خوزستان / افزایش 10 درصدی تصادفات خسارتی گفتگو

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس پلیس راه خوزستان با بیان اینکه بیشترین تصادفات خوزستان از نوع واژگونی است، گفت: بیشترین عامل این تصادفات خستگی، خواب‌آلودگی، علت عدم توجه به جلو و عدم رعایت سرعت مطمئنه است که این موارد ارتباط زیادی به جاده ندارند هر چند ایمنی جاده در تصادفات تأثیرگذار است.
سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو یی با اشاره به وضعیت تصادفات در دو ماهه سال جاری اظهار کرد: بر اساس گزارش پزشکی قانونی، تعداد تصادفات فوتی فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه سال جاری نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است؛ هر چند در فروردین‌ماه تصادفات فوتی افزایش داشت اما به دلیل کاهش تصادفات در ماه بعد تقریبا وضعیت ثابت مانده و تغییر نکرده است. 
کاهش تصادفات فوتی و افزایش تصادفات خسارتی
وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین‌ماه، افزود: با اجرای طرح نوروزی، تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته 10 درصد و تصادفات جرحی 5 درصد کاهش یافته است اما در این مدت تصادفات خسارتی نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش داشت. 
رئیس پلیس راه خوزستان گفت: خوزستان از نظر تعداد جانباختگان تصادف ششمین تا هفتمین استان کشور است اما امسال از نظر کاهش جانباختگان تصادف جایگاه خوبی به دست آورده‌ایم. 
وی افزود: البته این کاهش رضایت‌بخش نیست زیرا آمار جانباختگان تصادف از نظر عددی همچنان بالاست اما به دلیل اینکه تعداد جانباختگان تصادفات در بیشتر استان‌ها افزایشی بوده، به نوعی وضعیت در خوزستان کنترل شده است. 
اهواز – اندیمشک، پرتصادف‌ترین جاده خوزستان
دولتشاهی عنوان کرد: پرتصادف‌ترین جاده خوزستان، محور اهواز - اندیمشک است یعنی بیشترین تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در این محور رخ می‌دهد؛ تقریبا به صورت کم و بیش هر سال این محور جزو پرتصادف‌ترین محورها است. 
رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به دلایل پرتصادف بودن محور اهواز - اندیمشک، بیان کرد: بیشترین تصادفات در 30 کیلومتری اهواز رخ می‌دهند زیرا کسانی که در این محور به خوزستان و مخصوصاً اهواز سفر می‌کنند، زمانی که احساس می‌کنند به شهر نزدیک شده‌اند استراحت کافی نمی‌کنند و همین امر موجب شده بیشترین واژگونی‌ها و فوتی‌ها در 30 کیلومتری اهواز رخ دهد. 
وی ادامه داد: همچنین وجود درخت‌ها در اطراف جاده و وسط مسیر باعث شده رانندگان دیده کافی نداشته باشند. روستاییان و کشاورزان نیز در مسیر تردد می‌کنند و این امر موجب شده تصادفات زیادی در این محور رخ دهد.
دولتشاهی گفت: مورد دیگری که موجب شده این محور پرتصادف باشد، وجود دوربرگردان‌های غیراستانداردی است که توسط مردم و به صورت خاکی از وسط درخت‌ها ایجاد شده‌اند. عامل دیگر وجود شیب‌های شیروانی در اطراف جاده است زیرا شیبهای این مسیر تند است و اگر رانندگان به دلیل خواب‌آلودگی یا به هر صورتی از جاده منحرف و خارج شده و خودرو واژگون شود، راننده و سرنشینان فوت می‌کنند. 
وی افزود: عامل دیگر، یکنواخت بودن و نداشتن محرک بصری جاده است؛ محور اهواز - اندیمشک یکی از محورهای خسته‌کننده محسوب می‌شود و هر کسی در این مسیر تردد کند این احساس را خواهد داشت. از طرفی به دلیل نبود توجیه اقتصادی، کمتر اماکن رفاهی بین‌راهی در این مسیر وجود دارد. البته گرمای هوا نیز در این زمینه تاثیرگذار است. 
کدام محورهای خوزستان حادثه‌خیزند؟
رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به محورهای حادثه‌خیز استان، گفت: محور ایذه - دهدز، بهبهان - رامهرمز و امیدیه به دیلم جزو محورهای حادثه‌خیز هستند اما محورهای پرتصادف نیستند. 
دولتشاهی با اشاره به تاثیر ایمنی جاده‌ها در تصادفات، گفت: محور ایذه - دهدز یکی از حادثه‌خیزترین محورهای خوزستان است اما تصادفات این محور نسبت به محور اهواز - اندیمشک یا اهواز - آبادان کمتر است زیرا مردم هنگام تردد از این مسیر به دلیل هندسی نبودن، کم‌عرض بودن و شلوغی جاده نکات ایمنی را رعایت می‌کنند و سرعت کمتری دارند بنابراین حتی اگر تصادفاتی در این محور رخ دهد، خسارتی هستند و میزان خسارات تصادف هم کم است. 
وی بیان کرد: برخی مسیرها مانند اهواز - اندیمشک یا اهواز - آبادان ایمنی لازم را دارند اما پرتصادف هستند بنابراین بیشترین عامل تصادفات در این محورها، انسانی است. 
واژگونی، بیشترین تصادفات خوزستان
رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: در چند روز اخیر بیشترین تصادفات مربوط به واژگونی‌ها بوده به طوری که بیش از 50 درصد از تصادفات واژگونی بوده است. بیشترین عامل این تصادفات خستگی، خواب آلودگی، علت عدم توجه به جلو و عدم رعایت سرعت مطمئنه است که این موارد ارتباط زیادی به جاده ندارند هر چند ایمنی جاده در تصادفات تأثیرگذار است. 
وی با اشاره به وجود 12 دوربین کنترل سرعت در محورهای خوزستان، بیان کرد: خوزستان از ضعیف‌ترین استان‌ها از نظر داشتن دوربین کنترل سرعت است. در استان‌های دیگر، تعداد دوربین‌های کنترل سرعت به 100 تا 200 دوربین می‌رسد در حالی که در خوزستان تنها 12 دوربین نصب شده است. 
دولتشاهی ادامه داد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعدادی دوربین کنترل سرعت خریداری کرده‌ است اما به دلیل اینکه زیرساخت‌ها و بسترهای لازم فراهم نشده تاکنون این دوربین‌ها نصب نشده‌اند اما قول داده شده که تا پایان نیمه اول امسال دوربین‌های خوزستان به 100 دوربین برسد.
راه‌های اصلی خوزستان دوربن کنترل سرعت ندارند
وی ادامه داد: 16 هزار و 888 کیلومتر جاده در خوزستان وجود دارد که 3 تا 4 هزار کیلومتر از این جاده‌ها، راه‌های اصلی هستند و قطعاً باید به دوربین کنترل سرعت مجهز شوند. بنابراین حتی اگر دوربین‌های کنترل سرعت به 100 دوربین برسد، قطعا جوابگو نیست اما اگر این 100 دوربین راه‌اندازی شوند تاثیر زیادی در کنترل سرعت در جاده‌ها خواهند داشت. 
رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: اصلی‌ترین عامل تصادفات سرعت غیرمجاز است؛ حتی اگر عامل تصادفات خستگی یا خواب‌آلودگی باشد، سرعت غیرمجاز تشدیدکننده تصادفات است. امیدواریم با رسیدن دوربین کنترل سرعت به 100 دوربین بتوانیم سرعت‌های غیرمجاز را کنترل کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

22 مرداد روز تشکل‌ها ومشارکت اجتماعی ؛ تشکل‌ها با تکیه بر اعتماد و ارتباط مردمی، حلقه ارتباطی مستحکمی برای تعامل دولت با مردم

نگرشی راهبردی بر زیست پذیری شهری با تاکید برتعاملات جدید اجتماعی سازگار با کرونا

وجود کانون‌های بیماری تب 3روزه در خوزستان

عکس/ ترمیم شکستگی سیل‌بندهای منطقه اروندکنار

وضعیت کرونایی جنوب غرب خوزستان سفید نیست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: تمامی شهرستان های جدید از کانون کارگران بازنشسته بهره مند می شوند

50 درصد تعهد ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه در سال 99 محقق شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: باید از دیدگاه های خلاقانه جوانان تحصیل‌کرده بهره مند شویم

شاکرمی خبر داد : تصویب آیین نامه " ایمنی در تونل سازی"

محاکمه 3 نوجوان داعشی در تهران

بازداشت نماینده سابق در ارتباط با رشوه 65 میلیاردی

بهنوش بختیاری در ماتیک مخملی + عکس

درآمدهای عوارض پایدار شهری صرف چه کارهایی می‌شود؟

خراسان رضوی؛ رتبه نخست شبکه‌گذاری گاز ایران

نارضایتی مردم آبادان از قطع مکرر آب آشامیدنی شهر

اثربخشی، رویکرد اصلی پژوهشگاه صنعت نفت است

ضرب‌الاجل یک ماهه برای تعیین تکلیف زباله‌های عفونی 900 مطب در اهواز

جمعی از کارگران سایت پسماند صفیره اهواز خواهان پرداخت شدن حقوق شدند

خط لوله گاز نورد استریم-2 تکمیل می‌شود

دعوت از بهبودیافتگان کرونا در خوزستان برای اهدای پلاسما

2 فیلم هنرمند دزفولی نامزد دریافت جایزه جشنواره فیلیپین شدند

اختلاف مالی 13 میلیارد ریالی در دزفول به سازش ختم شد

کودکان کار رایگان ورزش می کنند

حرکت از شهر خاکستری به سمت شهر رنگی

باشگاه فولاد: افسران ضد دوپینگ لیگ را زیر نظر بگیرند

کاهش بیش از حد انتظار عرضه نفت آمریکا در 2020

مهارت سنجی نیروهای عملیات بحران منطقه 19

خانه ملک الشعرا بهار تخریب نمی شود

تصویب بودجه 210 میلیارد تومانی برای عمل به مسئولیت اجتماعی در ماهشهر

هدف ما دریای خزر عاری از مواد آلوده کننده است

چرا دولت تصمیم به انتشار اوراق سلف نفتی گرفت؟

سود مازاد از تعرفه بانک مرکزی قابل مطالبه نیست

پایداری جوی خوزستان تا اوایل هفته آینده

پرونده مالی ارث در دزفول ختم به خیر شد

قوه قضاییه: هیچ روزنامه‌ ای را توقیف نکرده‌ ایم

از ملیکا شریفی نیا تا مریم مومن و دیبا زاهدی در سریال های محرم 99 + عکس

امسال عطر سیب مجازی است

تمدید ثبت‌نام تسهیلات کرونا ویژه کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای

راه‌یابی 2 فیلم از سید مرتضی سبزقبا به جشنواره‌ای در فیلیپین

اعضای هیأت موسس انجمن مد و لباس خوزستان معرفی شدند

بازپیرایی و احیای خیابان رنجبر در منطقه 10 پایتخت

آغاز مرحله دوم ارائه خدمات پزشکی به بانوان سرپرست خانوار جنوب شهر

چرا آنتن تلفن همراه در تونل‌های مترو قطع می‌شود؟

تنوع زیستی ایران یک ثروت ملی و خدادادی است

تحصیلات ابتدایی 4 سال می‌شود

اگر احتمال ابتلا به کرونا در مراسمات عزاداری وجود داشته باشد، حضور در مراسم جایز نیست

رشد 35 هزار واحدی شاخص در نیم ساعت

وعده گشایش اقتصادی روحانی به کجا خواهد رسید؟

هوش مصنوعی‌ ناجی پرندگان در برابر پنل‌های خورشیدی می‌شود

تخریب بخشی از ساباط تاریخی بیدل در دزفول